Emekli çıldırmak üzere

Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar, AKP Hükümetinin doğal gazdan, elektriğe, temel gıda maddelerinde çaya kadar birçok şeye yüzde 50’ye yakın zam yaptığını hatırlatarak, “Yok pahasına maaşlarla geçinmeye çalışan emekliler adeta çıldırmak üzere” dedi.

Emekli çıldırmak üzere

Emekli çıldırmak üzere

Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar, zam üstüne zam yapan AKP hükümetinin emekliyi adeta çıldırtmak üzere olduğunu söyledi. Artık emekçiler için yoksulluğun çekilmez bir hale geldiğini kaydeden Ayar, “Doğal gazda, elektrikte, temel gıda maddelerinde hatat çayda bile yüzde 40, yüzde 50’den aşağı zam yok. Asgari ücret 2020 TL. Bu para çok komik ama 

emeklinin hali daha da içler acısı. 1000 TL ile 1100 TL maaş bağlanan emekliler var. Yani yeter artık. Yok pahasına paralarla geçinmeye çalışan emekliler adeta çıldırmak üzere. Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şubesi olarak yeni oluşan yönetim kurulu üyelerimiz ve tüzüğümüzü değiştirerek oluşturduğumuz yürütme kurulu üyelerimizle birlikte tavanın sesisin birlikte tartışıp birlikte duyuracağız” dedi.

HEPİMİZ ÇOK KIZGINIZ

Emeklininim çok kızgın olduğunun da altını çizen Ayar, “Çünkü bu son zamlarla birlikte derhal sokağa çıkmamız ve emeklinin isyanını cümle aleme göstermemiz lazım. Hükümetin bu zamları geri alması ve refah düzeyini yükseltmesi için sesimizi yükseltmemiz lazım. Bunu isyanımızı Antalya’da başlatmak ve genel merkez ile eşzamanlı yapmak istiyoruz. Sonuç olarak emekli çok kızgın. Artık her protesto gösterisinde tüm emekliler birleşerek çekilmez duruma gelen bu hayatı bize dayatan hükümete karşı isyan bayrağı açacak. Bunu da tek başımıza yapmayacağız. Tüm emekliler hep birlikte, birleşerek yapacağız” diye konuştu. 

İŞTE YENİ YÖNETİM

Ayar, Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şubesi olarak genel kurulu sonrası yeni yönetim kurulunun belirlendiğini de söyledi. Mustafa Ayar’ın başkanlığında ki yeni yönetim şu isimlerden oluşuyor:  Bilge Torosoğlu (Şube sekreteri), Hülya Kara (Şube mali sekreteri), Mehmet Şerif Özdemir (Şube örgütlenme ve eğitim sekreteri), Hüseyin Mertoğlu (Şube hukuk ve toplu sözleşme sekreteri), Günay Fırat (Şube kadın, sosyal güvenlik ve sağlık sekreteri), Yusuf Yılmaz (Şube basın yayın, halkla ilişkiler ve araştırma sekreteri) - Kubilay ELDEMİRCİYorum Yap