Kemer’i oyunlaştırarak gezdirecekler

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği(KEMİAD) ile Antalya Teknokent’te yer alan Uras Oyun Platformu işbirliği çerçevesinde Kemer adına yazılan Pegasus Efsanesi’nin işlendiği bir oyun ile turistlerin Kemer’de daha çok dolaşarak gezmesi planlanıyor. KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ve Uras Oyun Platformu kurucusu Yiğit Yüceer konu ile ilgili olarak bir araya geldiler ve açıklamalarda bulundular.

Kemer’i oyunlaştırarak gezdirecekler

Kemer’i oyunlaştırarak gezdirecekler


Cep telefonlarında ve tabletlerde oynanacak olan ve Pegasus efsanesinin canlandırılacağı oyunda, Kemer’in belirli noktalarına koyulacak rozetler, işaretler ile hedeflere gidecek olan turistler Kemer’in çarşılarını ve birbirinden özel alternatif turistik noktalarını da bu oyun vasıtasıyla gezmiş olacak. Dört ayrı dilde yazılan “Kemer Bay” adındaki Pegasus Efsanesinin işlendiği oyun misafirlerin cep telefonlarına sosyal medya tanıtımları ile ulaşacak ve indirilerek oynanacak.  Oyunu oynayan turistler Kemer merkezini gezecekler ve başarılı oldukları ölçüde de Kemer’in çeşitli noktalarında hediyelere sahip olacaklar.

Bu oyun ile Hem Pegasus efsanesini canlandırmayı hem de turistin Kemer'deki görülmesi gereken her yerini gezdirmeyi hedefliyoruz! Kemer’de bu yıl 4 milyon turist ağırlayacaklarını ancak bu sayının 3 milyonunun Kemer’in gezilecek ve görülecek birçok noktasını görmeden ülkelerine geri döneceklerini dile getiren KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, bu oyun ile turistin Kemer’i keşfetmesini amaçladıklarını söyledi. Başkan Sönmez,  “Kemerimize bu yıl 4 milyon turist bekliyoruz. Şunu görüyoruz ki, Kemerimizin o kadar güzel gezilecek yerleri olmasına rağmen, birçok yerini gezmeden ülkesine dönen beklide 3 milyon turist var. Bu noktada Kemer’i oyunlaştırarak, misafirlerimizi Kemer’de gezdirebilir miyiz diye bir proje ile karşılaştık. Bize bir teklif sunuldu ve bizde bu projeyi çok olumlu bulduk” dedi.(Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap