GÜZELOBA'DA İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!

Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak başlatılan inşaatın, İmam Hatip Ortaokulu yapılmak istenmesine tepki gösteren veliler, change.org’ta “Güzeloba'da İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!” başlığıyladijital imza kampanyası başlattı.

GÜZELOBA'DA  İmam Hatip değil,  Ortaokul İstiyoruz!

GÜZELOBA'DA İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!

Muratpaşa sınırları içerisindeki 33 bin nüfuslu Antalya’nın en büyük mahallesi olanGüzeloba’dabulunanGüzeloba Ortaokulu ek binası olarak başlatılan inşaatın, İmam Hatip Ortaokulu yapılmak istenmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.2 bin çocuğun eğitim gördüğü okulun İmam Hatip yapılmasına karşı çıkan veliler, tepkilerini sanal ortama taşıyarak “Güzeloba'da İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!”başlığıyla change.org’ta dijital imza kampanyası başlatıldı.

EN BÜYÜK MAHALLE

Kampanya ile ilgili change.org’ta yapılan açıklamada olmayan öğrenciler için okul açmanın büyük bir israf olacağı belirtilerek, çeşitli baskılarla ortaokul çocuklarının İmam Hatip’e yönlendirildiği de iddia edildi. Velilerin change.org’ta yaptığı açıklama şöyle: “Antalya ili, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak inşaatı başlatılan okul, İmam Hatip Ortaokulu yapıldı.

Mevcut Güzeloba İlkokulu ve ortaokulu ise aynı binada ikili eğitim vermektedir. Antalya’nın en büyük mahallesi olan Güzeloba’nın ihtiyacı İmam Hatip değil, Ortaokul binasıdır.”

“BASKI YAPILIYOR” İDDİASI

“Olmayan öğrenciler için okul açmak, büyük bir israftır. Çeşitli baskılarla ortaokul çocuklarının İmam Hatip’e yönlendirildiği de gelen duyumlar arasındadır. 28 derslikli Güzeloba Ortaokulu öğrencilerinin hiç dağılmadan yeni binada eğitimine devam etmelerini ve okulumuzun Güzeloba Ortaokulu olarak açılması ve idare edilmesi yönündeki kampanyamızı başlattık.Çocuklarımızın laik, bilimsel ve eşit bir eğitim anlayışı çerçevesinde normal bir okulda eğitimine devam etmesini istiyoruz. Tüm velilerimizi okulumuza sahip çıkmak için mücadeleye davet ediyoruz.” Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 


yorum-resim

Nehir sepetci10 Temmuz 2019

İmamatip istemiyorum

Yorum Yap