Bankamatikçi iddiası doğru çıktı

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Kepez ilçesi Fatma Parıltı Ortaokulu’nda 3 idari norm olmasına rağmen okulda 8 idarecinin görev yaptığı ve kadrolu olanların dışındakilerin okula gelmeden ek ders ücreti aldığına yönelik Akdeniz GERÇEK’in iddialarını doğruladı. Iltar, konuyla ilgili Antalya Valiliği ile Milli Eğitim Müdürlüğünü kamuoyu vicdanı açısından açıklama yapmaya davet etti.

Bankamatikçi  iddiası doğru çıktı

Bankamatikçi iddiası doğru çıktı

Akdeniz GERÇEK’in, Kepez ilçesi Fatma Parıltı Ortaokulu’nda 3 idari norm olmasına rağmen okulda 9 idarecinin görev yaptığı ve kadrolu olanların dışındakilerin okula gelmeden ek ders ücreti aldığı iddialarına yönelik haberi ses getirdi. Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, yaptığı yazılı açıklamada Akdeniz GERÇEK’in gündeme getirdiği haberi doğruladı ve Antalya Valiliği ile Milli Eğitim Müdürlüğünün kamuoyu vicdanı açısından konuyla ilgili açıklama yapmaya davet etti.

KİMLERE HİZMET ETMEKTEDİR?

Fatin Iltar’ın açıklaması şöyle: “Basından duyduğumuz ve araştırmalarımız doğrultusunda Fatma Parıltı Ortaokulu’nda 3 tane müdür yardımcısı normu varken 8 tane müdür yardımcısı görevlendirmeleri kimlere hizmet etmektedir?”

RAPORLU İKEN GÖREV VERİLDİ Mİ?

“Bir okul müdürünün belgesi olmadan ‘iyi Arapça biliyor’ diye Suriyeli öğrencilerin ağırlıkta eğitim gördüğü bir okula görevlendirilmesi ve bize gelen bilgilere göre bu okul müdürünün raporlu olduğu günlerde sınav görevlerinin verildiği doğru mudur?”

AÇIKLAMA YAPILMALIDIR

“Liyakatle değil mülakatla alınan idarecilerin bizdencilik mantığı devlet ciddiyetin önüne geçtiği görülmektedir. Eğitim iş olarak diyoruz ki Antalya Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünü kamuoyu vicdanı açısından açıklama yapmaya davet ediyoruz.”  Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 

                                                                                   

 


Yorum Yap