Üniversiteli Kadınlar’da Erbatur bayrağı devretti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Genel Kurul Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur, İstanbul’da gerçekleşen genel kurulda 5 yıllık görevinin ardından aday olmadı ve bayrağı Hülya Yüksel’e devretti. Genel kurulda Antalya Şubesi, Ayla Yüksel tarafından divanda temsil edildi. Prof. Dr. Fulya Sarvan genel merkez yönetimine girerken, Songül Başkaya da Türk Kadın Dernekleri Federasyonu delegesi oldu.

Üniversiteli Kadınlar’da  Erbatur bayrağı devretti

Üniversiteli Kadınlar’da Erbatur bayrağı devretti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Olağan Genel Kurulu, İstanbul Taksim Otel’de yapıldı. TÜKD Genel Kurulu’nda önceki dönem başkanlarından Nazan Moroğlu Divan Başkanı oldu. Divanda TÜKD Antalya Şubesi de Başkan Ayla Yüksel tarafından temsil edildi. Türk Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Genel Başkanı Canan Güllü’nün de katıldığı genel kurul açılış konuşmasını yapan TÜKD Genel Başkanı Erbatur, 5 yıllık genel başkanlığını bugün devredeceğini söyledi. Nazan Moroğlu’ndan aldığı bayrağa başka bir arkadaşına devredeceğini belirten Erbatur, “5 Yıllık süreçte gerçekleştirdiğimiz çalışma ve faaliyetler için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Erbatur’un konuşması sonrasından oybirliğiyle divan oluşturuldu. Divan, genel kurul katılımcılarını saygı duruşuna ve İstiklal Marşı’nı söylemeye davet etti. Ardından GWI (Gunda Werner Institute) adına toplantıya katılan Başkan Dr. Rita Schäfer, “Ülkemizdeki sorunları çözmek için küresel çalışmak zorundayız” dedi.  

 ERBATUR’A ANLAMLI HEDİYE

 Ardından TKDF Genel Başkanı Canan Güllü, kısa bir konuşma yaptı ve Gaye Erbatur’a Samsun’dan getirdiği hediyeyi sundu. Üzerinde Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrağının olduğu yelkenli hediyesini kabul eden Erbatur, teşekkürlerini sundu.

 20 Şubemiz vardı, devraldığımızda ama maalesef kardeş şubeler açamadık. Bu içimde uhde kaldı. Umarız bu daha çok olur. 25 Şubemiz var, bugün. Kuruluş aşamasında şubeler var. 27 Şube ile derneğimizi devrediyoruz.
ANTALYA GENEL KURUL’A DAMGA VURDU

Antalya’dan kurultay delegeleri Songül Başkaya, Ayşegül Yılmaz ve Şube Başkanı Ayla Yüksel’in katıldığı TÜKD Genel Kurulu, 2 adayla yapıldı. Hülya Yüksel ve Aydeniz Tuskan başkanlık için yarıştı. Başkan adayı Hülya Yüksel’in yönetim listesinde Antalya’dan Prof. Dr. Fulya Sarvan, Disiplin Kurulu’nda da TÜKD Antalya Şube Başkanı Ayla Yüksel yer aldı. Songül Başkaya da genel kurul önerisiyle TKDF delegesi oldu. 
Hukukçu Aydeniz Tuskan, aday olarak ilk konuşmayı yaptı. 10 Dakikalık konuşmasında Tuskan, kendisini tanıttı ve çalışmalarını aktardı. Ardından Hülya Yüksel, neden aday olduğunu ve ne yapacaklarını aktardı. Yapılan başkanlık oylamasında 3 oy alan Hülya Yüksel, başkanlığa seçildi. Yönetim kurulu, denetim ve disiplin kurulunun seçildiği genel kurulda, TKDF delegelikleri ile GWI delegelikleri de belirlendi. Nizamettin ÖZMEN 

        

 

 

 

 

 


Yorum Yap