‘Hepimizi acı reçete bekliyor ‘

ATSO Başkanı Davut Çetin, “Ekonomi konusunda herkes konuşuyor, herkes atıp tutuyor, ama Antalya tek ses üretemiyor. Ekonomiye bir bakın. Hepimizi acı bir reçete bekliyor. Canımız yanacak” dedi.

‘Hepimizi  acı reçete  bekliyor ‘

‘Hepimizi acı reçete bekliyor ‘

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)Başkanı Davut Çetin, 4,5 yıl süre ile seçim yapılmayacağını bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediğini belirterek, “Ben inanmıyorum, keşke olmasa. Ekonomiye bir bakın.  Hepimizi acı bir reçete bekliyor. Canımız yanacak” şeklinde konuştu.

Davut Çetin, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bugün açıklanacağı bildirilen ekonomik tedbirler paketinin önemli olduğunu vurguladı. Çetin, şunları söyledi: “Pakette her sektörü, her kesimi, her kenti yakından ilgilendiren maddeler var şüphesiz. Ama biz bütün bunları uzlaşarak hayata geçirmeliyiz. Uzlaşma kültürümüzü yitirdik. Bakın uzlaşamadığımız için tarım ürünlerindeki fiyat artışlarının faturasını üretici toptancı hallerine atınca, nerede bu haller Muğla, Antalya, Mersin, Adana ve Hatay. Bu illerde seçim sonuçlarına bakın. Üretici hallerin bulunduğu bu illerde uzlaşma sağlanamadığı için halk tercihini iktidardan yana yapmadı.”

DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YAPISAL REFORMLAR

Konyaaltı Sanayici ve İşinsanları Derneği’nin(KONYSİAD)toplantısında konuşan Çetin, 4,5 yıl süre ile seçim yapılmayacağını bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediğini belirterek, “Ben inanmıyorum, keşke olmasa. Ekonomiye bir bakın.  Hepimizi acı bir reçete bekliyor. Canımız yanacak. Buna rağmen iyi teşvikler de verildi. Bu teşviklerin iyi planlanması ve doğru yerlere verilmesi konusunda daha titiz davranılmalı. Tedbirler paketinde önce Hukuk ve eğitimdeki eksikliklerin düzeltilmesi için gerekir.  Dijital dönüşüm ve yapısal reformları merakla bekliyoruz” diye konuştu.

HERKES ATIP TUTUYOR

ATSO Başkanı Davut Çetin, ekonomi söz konusu olduğunda herkesin konuştuğunu ve doğru-yanlış fikirlerin algı yarattığını belirterek,  “Herkes atıp tutuyor. Akademisyenler bizim söylediklerimizi beğenmiyorlar ama kendileri de atıp tutuyor. Bizim söylediklerimiz daha doğru çıkıyor” dedi.  Çetin,  Antalya’nın en büyük sorunlarından birinin sivil inisiyatifin ve kanaat önderlerinin tek ses olamaması, ortak aklı bulamamak olduğunu vurguladı. . Çetin,  nedenle Antalya’daki SİAD’ları bir araya getirip toplantılar yapmaya başladıklarını bildirerek, şöyle konuştu :  “4 aydır, 14 derneğin yöneticileri ile bir araya gelip ortak akıl üzerinde çalışıyoruz. Bu platforma birlikte projeler üreteceğiz. İlk projemiz olan ‘Müze şehir merkezinde kalmalı’ projesinde başarılı olduk. Yeni Müze merkezde yapılacak” (İbrahim AKKAYA)

 

 


Yorum Yap