Akıncı: Artık ekonomi konuşalım

ANSİAD Başkanı Akın Akay Akıncı, Türkiye'nin 4,5 yıl boyunca seçimin olmadığı bir döneme girdiğini belirterek, ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi.

Akıncı:  Artık ekonomi konuşalım

Akıncı: Artık ekonomi konuşalım

Antalya Sanayici ve İşinsanları Derneği(ANSİAD)Başkanı Akın Akıncı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlandığını belirterek, Türkiye'nin bugünden itibaren 4,5 yıl boyunca seçimin olmadığı bir döneme girdiğini söyledi. Akıncı, "Demokrasi ve ekonomik kalkınmanın yerelden başladığı gerçeğinden yola çıkarak kentlerimizi yöneten ve yönetmeye talip olan belediye başkanlarımızı da bu açıdan çok önemsiyoruz. Bu bakımdan, seçimlerin ardından odaklanılması gereken ilk konunun ekonomi olması gerektiğini, ekonomide atılacak adımların, yapısal reformların kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi bakımından iş dünyamız için büyük önem taşımaktadır" dedi.

Yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye'nin bölgesel ve küresel ekonomideki ilerlemesinin iş dünyası için önem arz ettiğini belirten Akıncı, "Bu bakımdan istihdam, üretim, yatırım ve ihracat konularında Türk iş dünyası olarak daha çok çalışmak hepimizin en önemli görevidir. Eğitim, dijital dönüşüm ve iş piyasasındaki yapısal reformların hızla devam etmesini temenni ediyor, kalıcı çözümler üreterek yükselen değer Türkiye'yi inşa etmenin ortak ideal ve hedefimiz olduğunu biliyoruz"  şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap