Zafer Böcek’in

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Böcek kazandı. Böcek yüzde 50.78 oy oranıyla zafere ulaşırken, koltuğunu kaybeden eski Başkan ve Cumhur İttifakı’nın AKP’li Adayı Menderes Türel yüzde 46. 68 ile ikinci oldu. Böcek’in kazanması CHP’de büyük sevinç yarattı, kutlamalar geç saatlere kadar devam etti.

Zafer Böcek’in

Zafer Böcek’in


 CHP Ümit Uysal’la Muratpaşa’yı, Semih Esen’le Konyaaltı’nı AKP adaylarına açık farkla kazandı.. Kepez’de seçimi AKP’li Hakan Tütüncü kazansa da CHP Adayı Murat Dinç’in oyları makası daralmasında ve Büyükşehir’in kazanılmasında etkili oldu.. CHP, AKP’’nin elinde olan Gazipaşa’yı Mehmet Ali Yılmaz’la, Kumlucaýı Mustafa Köleoğlu ile, Finike’yi Mustafa Geyikçi ile kazandı. Döşemealtı’nda oy sayım ve dökümü devam ederken Belediye Başkanı ve CHP Adayı Turgay Genç seçimi önde götürüyordu. Manavgat’ta CHP’li Şükrü Sözen seçimi yeniden kazandı.. Kemer’de CHP’li Başkan Mustafa Gül, seçimi DSP’li Necati Topaloğlu’na karşı kaybetti.

CHP’li İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru yeniden seçildi. Millet İttifakı adaylarından Halil Öztürk, Elmalı Belediye Başkanlığı’nı AKP’li Başkan Ümit Öztekin’i yenerek kazandı. Demre’de İYİ Parti Adayı Okan Kocakaya AKP’li Başkan Süleyman Topcu’ya karşı seçimi kazandı.. AKP, Aksu’da Halil Şahin, Akseki’de İbrahim Özkan, Serik’te Enver Aputkan, Gündoğmuş’ta Mehmet Özeren ile seçimi kazandı. MH, Alanya Adem Murat Yücel, Korkuteli’nde Ömer İşlek ile kazandı.

 


Yorum Yap