‘Kazanmak istiyoruz ‘

Süper Lig’in ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapamadıklarını belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, , “Sahamızda ligimizin en önemli maçlarından birini, Aytemiz Alanyaspor ile oynayacağız. Maçı kazanarak taraftarımıza hediye etmek istiyoruz" dedi.

‘Kazanmak istiyoruz ‘

‘Kazanmak istiyoruz ‘

Antalyaspor’dan verilen bilgiye göre, Bülent Korkmaz, düzenlediği basın toplantısında takımının son durumunu değerlendirdi. Geçen hafta Galatasaray'a 5-0 mağlup oldukları maçta iyi oynamalarına karşın futbol şansının yanlarında olmadığını belirten Korkmaz, iyi oyun, futbol şansı ve taraftar desteğiyle Aytemiz Alanyaspor karşısında galibiyet hedeflediklerini söyledi. Alanyaspor karşısında alacakları bir galibiyetin birçok şeyi değiştireceğini belirten Korkmaz, ligin en önemli maçlarından birini kazanarak taraftara hediye etmek istediklerini ifade etti.

Bülent Korkmaz, "Sezonun ilk yarısında bunu iyi yaptık. İkinci yarıda bu sistemde kopmalar oldu. Bunun için de çalışmalarımızı ve analizlerimizi yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu sıkıntıyı yaşamayız. Sezon başından beri çok fazla olay yaşadık. Bu süreçte sürekli olumlu düşünerek hareket ettik. Ligin ikinci yarısına istediğimiz gibi başlayamadık. Puan durumu da onu gösteriyor. Ancak yenildiğimiz başlara da baktığınız da iyi oynuyoruz ama kırılma anları bizim lehimize dönmüyor. Kötü oynarsanız, yenilirsiniz ama iyi oynarken kırılma anlarında oyun bize dönmediğinde istediğimiz sonucu alamıyoruz dedi. 

Gazetecilerin takımın küme düşme hattına yaklaşmasının baskı yaratıp yaratmadığı sorusuna Korkmaz, şu yanıtı verdi :  “Hayatımız baskı ve stres altında.  Hakemlerden daha çok oyuncu ve teknik direktörler her maçta bunları yaşar. Normal şartlardaki baskıya alışkınım. Açıkçası üzerimde baskı hissetmiyorum. Oyuncularıma, takımıma ve kulübüme güveniyorum. Ligin böyle gideceğini az çok kestirebiliyordum. Dolayısıyla üzerine basarak 'Bizim ilk hedefimiz 41 puan' dedim. Dolayısıyla bu hala ilk hedefimiz. Bu sezonun zor olacağını sezon başında söyledim, hala daha söylüyorum" (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap