Oylarımız kesinlikle çantada keklik değil

Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan, Akdeniz GERÇEK’e yaptığı açıklamada hiçbir siyasi partiye verilmiş sözleri olmadığını belirterek, “Bizim tabanımız doğruyu bulabilecek kapasitededir. İstenilen hedefe gidecek bilgi ve beceriye sahiptir. Dolayısıyla oylarımız kesinlikle çantada keklik değildir” dedi.

Oylarımız kesinlikle çantada keklik değil

Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan, Akdeniz GERÇEK’e yaptığı açıklamada

hiçbir siyasi partiye verilmiş sözleri olmadığını belirterek, “Bizim tabanımız doğruyu bulabilecek kapasitededir. İstenilen hedefe gidecek bilgi ve beceriye sahiptir. Dolayısıyla oylarımız kesinlikle çantada keklik değildir” dedi.

Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan, Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Hıdır Dağtekin, Adıyamanlılar Derneği Başkanı Nihat Türkeri ve Öğretim Üyesi Şükrü Yıldız, Akdeniz GERÇEK Gazetesi’ni ziyaret ederek, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Songül Başkaya ile görüştü. Ülke ve Antalya siyasetinin konuşulduğu ziyarette söz alan Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan, 31 Mart seçimlerinde her vatandaş gibi kendilerinin de oy kullanacağını ancak bazı kesimlerin iddia ettiği gibi oylarının kesinlikle çantada keklik olmadığını söyledi.

HERKES OYUNU KULLANMALI

Turan, ülkede her şeyin fiyatını siyasetin belirlediğini hatırlatarak, hiç kimsenin siyasetin dışında olamayacağını iddia etti. Turan şöyle konuştu: “Ülkenin gündemi mahalli seçimler var. Dolayısıyla bizim de gündemimizde farklı değil. Seçime bir ay gibi bir süre var ve ben insanların sürekli söylediği, ‘siyasetin dışındayım’ söylemine tamamen karşıyım. 80 milyonluk bu ülkede hiç kimse siyasetin dışında olamaz, olmamalıdır. Çünkü bu ülkede her şeyin fiyatını siyaset belirliyor. Türkiye’nin gündemiyle alakalı herkesin bir fikri olmalıdır ve bu konuyla ilgi de 31 Mart’ta sandığa gidip hangi partiye mensup olursa olsun oyunu kullanmalıdır.”

KİMSEYE SÖZ VERMEDİK

“Anadolu Dernekleri Federasyonu olarak ne bir siyasi partiye verilmiş sözümüz var, ne de böyle bir niyetimiz var” diyen Turan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim tabanımız doğruyu bulabilecek kapasitededir. İstenilen hedefe gidecek bilgi ve beceriye sahiptir. Ancak biz siyasetin tamamen içinde olmak istemedik. Dolayısıyla bizi ziyaret eden partilerin temsilcileri ertesi gün ‘biz federasyonu ziyaret ettik, bizi destekleyeceklerini söylediler’ diye açıklama yaptıklarını görüyoruz. Yok böyle bir şey. Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Tek ölçümüz vardır o da Türkiye’nin menfaati, ülkenin birliği ve dirliğidir. Burada bize düşen görev neyse biz bunu yapmaya hazırız.”

NE İÇİNDEYİZ NE DE DIŞINDA

“Siyaset; toplumu sevk ve idare etme, sorunları çözme, eksikleri giderme sanatıdır. Dolayısıyla biz adaylara bakarken, ‘Antalya’nın sorunlarını nasıl çözecek’ diye bakıyoruz. Bunun yanında adayların kapasitesini, bilgi birikimini inceleyerek tercih yapacağız. Siyasetin içinde değiliz diye hepten kendimizi yoktan saymayacağız. Açıkçası oylarımız kesinlikle çantada keklik değil.” Kubilay ELDEMİRCİ

 

 


Yorum Yap