İYİ Parti’de istifa depremi !..

Belediye meclis üyesi aday listelerinin belli olmasının ardından İYİ Parti Antalya Örgütü’nde istifa depremi yaşanıyor. Listelerin düzenlenmesinde etkisiz kalındığını öne süren Rıdvan Yıldız İl Divanı’ndaki görevinden, listelerin yapılmasında fikirlerinin alınmadığını öne süren İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Bilge Özdemir ve yönetimi de partiden istifa etti.

İYİ Parti’de istifa depremi !..

İYİ Parti’de istifa depremi !..

Belediye meclis üyesi aday listeleri İYİ Parti Antalya İl Örgütü’nde sıkıntı ve istifa getirdi. Listelere tepki gösteren Ünlü Ceza Avukatı Rıdvan Yıldız, İl Başkanı Ahmet Yıldız’ı suçlayarak İl Divanı’ndaki görevinden istifa etti. Siyasi İlişkilerden Sorumlu İl Divanı Üyesi olarak, belediye meclisi üyelerinin belirlenmesinde etkisiz kaldığını öne sürdüğü İl Başkanı Ahmet Aydın’ı istifaya davet ederek divandaki görevinden ayrıldığını sosyal medya üzerinden duyurdu.

İL GENÇLİK KOLLARINDA TOPLU İSTİFA

İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları yönetimi, belediye meclis üye listelerinde gençlere yer verilmediği gerekçesiyle istifa etti. İYİ Parti Antalya Gençlik Kolları Başkanı Onur Bilge Özdemir, "Görev yaptığımız süre içerisinde şunu gördük ki milletvekilliği adaylığı sırasında yapılan hatalar, belediye meclis adaylığı listelerinin YSK'ya bildirilmesiyle devam etmiştir. Bir yandan gençlerin ve kadınların oyuna talip olup öte yandan hiçbir fikrimiz alınmadan tepeden inme listelerle siyaset yapılmaya çalışılması benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın inandığı doğrularla örtüşmemektedir. Belediye meclis üyeliklerinde genç ve kadın arkadaşlarımızın yeterince temsil edilmediğini bir kez daha üzülerek gördük" şeklinde konuştu.

SİYASET İLKELİ BİR ŞEKİLDE YAPILMALI

Özdemir, "İYİ Parti’nin sahibi biz gençler olacaksak eylem ve söylemlerin aynı nitelikte olması gerekmektedir. Biz siyasetin makamlara çıkmak değil, gönüllere girmek için yapılması gerektiğine inanıyoruz. Öncelikle ifade etmek isterim ki görev yaptığım süre içerisinde, Türk milletine umut olan İYİ Parti'nin bir parçası olmaktan onur duydum. Seçim sürecinde hem il başkanımızın elini rahatlatmak hem de üzerimize aldığımız sorumluluk gereği inandığımız doğrular çerçevesinde yönetim kurulu olarak istifa ediyoruz. Partimizin yerel seçimlerde başarılı olması için azimle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.(Haber Merkezi)

 

 

 


yorum-resim

hülya sevcan 31 Ekim 2019

Onur bey bizim ailemizi ipten alıp,bize mutluluğumuzu geri vermişti.Allah ayağına taş değdirmesin

Yorum Yap