Cumhuriyet Kadınları gazetecileri unutmadı

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Konyaaltı Şubesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yayımladı. Başkan Hikmet Özkaya imzasıyla yayımlanan mesajda Hasan Tahsin’ler, Uğur Mumcu’lar, Çetin Emeç’ler anıldı.

Cumhuriyet Kadınları  gazetecileri unutmadı

Cumhuriyet Kadınları gazetecileri unutmadı

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Konyaaltı Şubesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Günümüzde çalışan gazetecilerin hangi zorluklar içinde halkın doğru haber alma özgürlüğüne hizmet ettiğinizi bilmekteyiz. Yapmış olduğunuz bu kutsal görevinizi yerine getirirken bin bir türlü baskıya sansüre  uğrama, emeklerinizin karşılığını alamama, zaman zaman da işten atılma durumlarını yaşadığınız bir gerçektir."

MUMCU’LAR EMEÇ’LER GİBİ

İzmir'in işgalinde vatanın bağımsızlığı için, bedenini Yunan kurşunlarına siper eden Hasan Tahsin'ler, emperyalizmin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları açığa çıkaran Uğur Mumcu'lar, Çetin Emeç'ler ve daha yüzlerce gazeteciler gibi bunca zahmetle yerine getirdiğiniz gazetecilik görevinizi her türlü zorluğa rağmen başarıyla yapacağınıza inancımız sonsuzdur.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü bu duygularla kutlar, başarılar dileriz.”GÖRKEM DELLAL 


Yorum Yap