CHP’de yeniden sandık

CHP’de Konyaaltı ve Muratpaşa’da 13 Ocak’ta yapılacağı açıklanan ama daha sonra ‘ittifak gerekçesiyle’ iptal edilen eğilim yoklaması kararı yeniden geldi. 20 Ocak’ta yapılması planlanan eğilim yoklamasında listeler 4. sıradan başlayacak, ilk sıra genel merkez kontenjanı olacak.

CHP’de yeniden sandık

CHP’de yeniden sandık

LİSTELER 15 OCAK’TA ASKIYA ÇIKACAK

CHP Antalya’da seçimlere kısa bir süre kala kaldırılan sandık kararı yeniden alındı. Dün CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun, Muharrem Erkek ve Akif Hamzaçebi imzalı yazı örgütlere ulaştı. Belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde yapılacak eğilim yoklaması için oy kullanacak üyelerin listesi 15 Ocak’ta ilçe başkanlarında askıya çıkacak ve 2 gün askıda kalacak. Yapılacak itirazlar CHP Genel Merkezi’ne gönderilecek.

ADAY ADAYLARI KARARI PAYLAŞTI

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Antalya İl Başkanlığı, yapılan girişim sonucu çıktığı söylenen kararı kamuoyuyla paylaştı. Öte yandan 4 Ocak 2019 tarihli ‘eğilim yoklaması yapılamayacak’ kararı ile kenara çekilen belediye meclis üyeleri aday adayları yeniden çalışmaya koyuldu. Aday adayı numaraları ile sosyal medya üzerinden paylaşım yapan isimler, seçimlerin yapılacağı kararını duyurdular. GÖRKEM DELLAL

 


Yorum Yap