40 ressam karma sergi açtı

Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) üyesi 40 ressam, son bir yıl içerisinde ürettikleri resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

40 ressam karma sergi açtı

40 ressam karma sergi açtı

Güzel  Sanatlar Derneği (GÜSAD) üyesi 40 ressam, son bir yıl içerisinde ürettikleri resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

 

 

Antalya Müzesi Güzel Sanatlar Salonu'ndaki 'Sanatla Geçen Bir Yılın Ardından' adlı karma resim sergisinin açılış kurdelesini Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcı Hasan Kaçmaz, GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel ve ressamlar birlikte kesti.

 

 

Sergilenen yağlıboya, akrilik boya ve suluboya çalışması resimleri hayranlıkla inceleyen, ressamlarla sohbet edip, teknikleri hakkında bilgi alan Hasan Kaçmaz, eser sahiplerini kutladı, serginin Muratpaşa Belediyesi Fuayesinde de açılmasını önerdi.

 

 

GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel, 'Sanatla Geçen Bir Yılın Ardından' adlı serginin de derneğin geleneksel sergilerinden biri olduğunu söyledi. Hepgüzel, "40 ressam arkadaşımızı bir araya getirip sanatseverler ile kaynaşmalarını sağladık, 2018 yılı içerisinde ürettikleri resimlerini beğeniye sunduk" diye konuştu.

 

 

40 ressamdan 40 eserin yer aldığı sergi 15 Aralık Cumartesi gününe kadar açık kalacak.(DHA)

 

 

 


Yorum Yap