CHP’de imzacı delegeler Ankara’da buluşuyor

CHP’de olağanüstü kurultay için imza veren delegeler, genel merkezin kurultay yapılmayacağını açıklamasının ardından yeni yol haritasını belirlemek üzere yarın Başkent Ankara’da buluşuyor..

CHP’de imzacı delegeler  Ankara’da buluşuyor

CHP’de imzacı delegeler Ankara’da buluşuyor

 

CHP’de olağanüstü kurultay talebiyle toplanan noter tasdikli imzalar Genel Merkeze Genel Merkez de incelendikten sonra yetkililer yeterli sayıya ulaşamadığını ve kurultayın yapılmayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine harekete geçen çağrı heyeti, delegelerle yarın(Pazar) saat 14:00'da Ankara’da buluşma kararı aldı. Edinilen bilgilere göre, imzacı delegeler yarın Ankara’da Türkiye Barolar Birliği’nin Latanya Oteli’nde toplanıyor. Çağrı Heyeti, delegelere buluşmayla ilgili olarak şu mesajı gönderdi: “Sevgili Yol Arkadaşımız,

Olağanüstü Kurultay çağrısında bulunan delegelerimiz ile bir araya gelip bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere 12.08.2018 Pazar günü saat:14.00’te Ankara Latanya otelde toplantı düzenleyeceğiz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Katılımınızı rica ederiz”

Çağrı Heyeti’ne yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin de katılacağı toplantıda tüzük kurultayı önerisi tartışılacak. Bu toplantıda alınacak karar doğrultusunda Pazartesi  günü notere gidilerek, tüzük kurultayı için imza verilecek. CHP’de tüzük kurultayına gidilebilmesi için toplam delegelerin yüzde 20’sinin imzası yetiyor. Bu da 248 delegeye denk düşüyor. Muhalifler, tüzük kurultayında 622 imza toplayarak, genel başkan seçimi yapmayı  planlıyor.(Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap