Antalya ‘Sanat Şehri’ oluyor

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANSET bu konuda önemli çalışmalara imza atıyor. ANSET, Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya Uluslararası Piyano Festivali başta olmak üzere hayata geçirdiği projeler ile Antalya’nın marka değerinin yükselmesine katkı sağlıyor.

Antalya ‘Sanat Şehri’ oluyor

Antalya ‘Sanat Şehri’ oluyor

 Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, eğitim, sağlık ve kültürel alanlarda kentin gelişimine ön ayak olmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren ANSET, bugüne kadar yaptığı çalışmalardan edindiği deneyim ile her geçen gün başarı çıtasını daha da yükseltiyor. ANSET, düzenlediği festivallerin yanı sıra Antalya’nın en önemli kültür sanat aktivitelerine ev sahipliği yapan AKM ve Cam Piramit’in de işletmesinden sorumlu. ANSET, Antalya’daki doğa harikalarından olan Düden Şelalesi ve Altınbeşik Mağarası’nın işletmeciliğini de başarıyla sürdürüyor.

Film Festivaline ANSET damgası

ANSET, Avrupa’nın en eski üç büyük festivalinden ve Türkiye’nin en köklü sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Film Festivali’ni yıllardır büyük bir başarı ile gerçekleştiriyor. ANSET, festival kapsamında dünya sinemasının önemli yönetmenlerini, filmlerini, dünyaca tanınmış oyuncuları, özel etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antalya halkı ve sinemaseverlerle buluşturuyor. Bu yıl 55.’si düzenlenecek olan festival için çalışmalarını sürdüren ANSET, her yıl bir öncekinden daha başarılı bir festival gerçekleştirebilme hedefiyle hareket ediyor.

 

Piyano Festivali marka değeri artırıyor

ANSET tarafından düzenlenen Uluslararası Piyano Festivali de 18 yıldan bu yana kentin marka değerine önemli katkılarda bulunuyor. Antalya’nın uluslararası “Sanat Şehri” kimliğini pekiştiren Piyano Festivali her yıl yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturarak, klasik müzikten, caz müziğe uzanan zengin bir program sunuyor. İlçelerde düzenlenen atölye çalışmaları, söyleşi ve etkinliklerle halkın da festivale katılımı sağlanıyor.

 

 

 

Düden ve Altınbeşik ANSET’e emanet

Antalya’nın önemli doğal güzellikleri arasında yer alan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi ile Türkiye’nin en büyük Dünyanın 3. büyük yer altı gölüne sahip Altınbeşik Mağarası’nın işletmeciliği de ANSET’e emanet. ANSET Altınbeşik Mağarası’nda düzenlenen çeşitli konser organizasyonlarıyla mağaranın bilinirliğini de arttırma yönünde çalışmalar yapıyor. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap