CHP’de 20 delege imzaya hazır..

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin önceki akşam CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yemekte bir araya gelmesi ve daha sonra yaptığı açıklamalar kamuoyunda bomba etkisi yarattı.

CHP’de 20 delege imzaya hazır..

CHP’de 20 delege imzaya hazır..

 

 


 

CHP’de 28 kişiden oluşan  Antalya kurultay delegelerinin önemli bir bölümünün ‘değişim şart’, Genel Başkan kendisine yakışanı yapmalı, hemen çekilmeli’  görüşünü benimsediği, 20 kurultay delegesinin olağanüstü kurultay için imza vermeye hazır olduğu ileri sürülüyor. 24 Haziran’da milletvekili adayı gösterilmeyen Niyazi Nefi Kara, son gelişmelere yönelik olarak  “artık ok yaydan çıktı’ yorumunu yaptı.

-------------------------------

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin önceki akşam CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yemekte bir araya gelmesi ve daha sonra yaptığı açıklamalar kamuoyunda bomba etkisi yarattı.  Özellikle İnce’nin "Kılıçdaroğlu'ndan bana teklif gelmedi ama benden ona bir teklif gitti. Yarış içinde olmayacağımı söyledim. Kendisine onursal başkanlık teklif ettim. Ben imza toplamayacağım, ama hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi" şeklindeki açıklaması partiyi hareketlendirdi.

 

ANTALYA DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP’de Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu  ve ‘Polit Büro’ olarak adlandırılan 5 kişilik üst yönetimin ivedilikle değişmesi gerektiği düşüncesi örgütleri hızla yayılırken, 28 kişiden oluşan CHP Antalya Kurultay Delegasyonu’nun önemli bir bölümünün değişimden yana olduğu, 20 civarında kurultay delegesinin olağanüstü kurultay için imza vermeye hazır olduğu ileri sürülüyor. Muharrem İnce’ni ekibiyle temas halinde olan Antalyalı kurultay delegesinin, “ Değişim şart, genel başkan kendisine yakışanı yapmalı, hemen çekilmeli,  5’li komite de acilen görevi bırakmalı .“ görüşünü savundukları bildiriliyor.

 

CHP Antalya kurultay delegeleri şu isimler oluşuyor:  Abdullah Akbaba, Etem Ay, Muhittin Böcek, Aliye Çoşar, Mustafa Çetin, Yıldıray Çıldır, Nilüfer Deveci, Sevgi Doğan, Semih Esen, İsa Eser, Turgay Genç, Mustafa Gül, Ömer Güven, Ahmet Kumbul, Serkan Küçükkuru, Zafer Menekşe, Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu, Kemal Bilal Öner, Mehmet Özbey,  Halil Payam, Şükrü Sözen ,Hasan Şahin, Ali Takavut, Ümit Uysal, Kenan Yıldız, Nuran Yılmaz, Özcan Yılmaz, Ömer Zavlak

 

AKDENİZ GERÇEK’E KONUŞTU

CHP’nin parti içindeki muhalif isimlerinden olan ve son seçimde milletvekili adayı gösterilmeyen 

Niyazi Nefi Kara, Akdeniz GERÇEK’e Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesini değerlendirdi. “Artık ok yaydan çıktı” diyen Kara,  Kılıçdaroğlu’nun örgütün, tabanın ve partililerin sesine kulak vermesini ve kendine yakışanı yapmasını istedi.

 

KENDİNE YAKIŞANI YAPMALI

Kara, şöyle konuştu: “Parti örgütlerinde, tabanda toplumsal bir baskı var. Biz de üzerimizde bu baskıyı hissediyoruz. Çünkü her gün bizi arayıp ‘ne olacak bu CHP’nin hali olacak’ diyorlar. Bu süreçte CHP’nin aldığı oyda ciddi bir düşüş var. 10 büyük şehirde oy kaybımız var. Muharrem İnce’nin partinin oyunu 8-9 puan aşan, yüzde 30 bandını geçen bir oyu var. Böyle olunca toplumun bir dayatmasıyla ve umuduyla karşılaşıyorsunuz. Bu da doğaldır ve Muharrem İnce’nin üzerinde de bir baskı vardır. Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu baskının karşısında duracağını düşünmüyorum. Durmaması da gerekir. Bu partinin toparlanıp büyümesi gerekiyor. Artık Kılıçdaroğlu; örgütün, tabanın ve partililerin sesine kulak vermeli ve kendine yakışanı yapmalıdır. Çünkü artık ok yaydan çıkmıştır.” Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap