Trajikomik bir durum

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, seçim gecesi Antalya adliyesi önüne gelen gençlerin günlerdir gözaltında tutulduğunu belirterek, ”Yeterli delil toplanamadığı belirtilerek gözaltı süresinin uzatıldığı söylendi. Bizim hukukumuza göre bu durum gerçekten trajikomik” dedi.

Trajikomik bir durum

Trajikomik bir durum


 

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, 24 Haziran akşamı CHP Genel Merkezi’nin çağrısı üzerine Antalya adliyesi önüne gelen gençlerin 'Cumhurbaşkanına Hakaret', 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama', 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama' suçlarından gözaltına alındığını hatırlatarak, bu durumu son derece trajikomik bulduğunu söyledi.

 

HUKUMUMUZA GÖRE KOMİK!

Akdeniz GERÇEK’e konuşan Küçükkuru, yaşanan olayın herkesi tedirgin ettiğini belirterek, “Antalya’da CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Merkezi üyesi, milletvekili, il başkanı ile yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları olmasına rağmen arkadaşlarımız hala emniyette alıkonulmuş durumdalar. Bundan dolayı tabanımız oldukça endişeli. Yeterli delil toplanamadığı belirtilerek gözaltı süresinin uzatıldığı söylendi. Bana göre bu durum gerçekten trajikomik. Bizim hukukumuza biraz komik düşüyor. Böyle şey mi olur? Bu çocuklar ne yapmışlar? Genel merkezin çağrısıyla seçim kurulu önünde toplanmışlar ve yasa dışı olmayan slogan atmışlar” dedi. Serkan Küçükkuru, 2 Temmuz Pazartesi günü (bugün) için mahkemeye çıkarılmaları beklenen gençlerin özgürlüğüne kavuşacağına inandığını da kaydetti. Kubilay ELDEMİRCİ

 

 


Yorum Yap