Baretlerle mezun oldular!

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, mezun olmaya hak kazanan 110 öğrenci için ‘Beyaz baretlerle mesleğe hoşgeldin toplantısı’ düzenledi.

Baretlerle mezun oldular!

Baretlerle mezun oldular!


 

 

‘ODA-ÜYE BİRLİKTELİĞİNE KATKI KOYACAĞINIZA İNANIYORUM’

 

Törende özel olarak hazırlanan baretler öğrencilere dağıtılırken, MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, mezun olan örencileri tebrik etti ve meslek hayatları boyunca oda-üye birlikteliğine katkı koymalarını istedi.  MMO Antalya Şubesi olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hamamcıoğlu, “Odamıza öğrenci üye kaydı yaptıran Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik, beraber olduğumuz süreç içerisinde üniversite işbirliğiyle kongre, kurultay, çalıştay, teknik geziler, sosyal geziler, toplantılar, seminerler düzenledik. Öğrenci üye komisyonumuzdan gelen talepler doğrultusunda eğitimler planladık, staj yerleri oluşturarak öğrencilerimizin teorik bilgilerinin pratik bilgilerle pekiştirmelerini sağladık ve öğrencilerimizin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı koymaya çalıştık. Sizlerin de mesleki hayatınız boyunca oda-üye birlikteliğine katkı koyacağınıza inanıyorum” dedi.

ÜLKEMİZİN SİZDEN BEKLENTİSİ ÇOK FAZLA

Hamamcıoğlu konuşmasının devamında, “Artık iş hayatı sizleri bekliyor. Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji karşısında öğrenme süreciniz devam edecek. Sizler, mühendis adayları olarak çıktığınız bu yolda bugün artık Türkiye’nin geleceğini inşa edecek genç mühendislerimizsiniz. Şunu unutmayın ki makine mühendisliği bölümü öğrencileri olarak oldukça geniş bir yelpazede imkanlara sahipsiniz, dolayısıyla da çok farklı noktalara varabileceksiniz. Ben inanıyorum ki hepiniz ülkemizin gururu olacaksınız. İşinizi yaparken eliniz, aklınız ve vicdanınız kalbinizin üstünde olsun.Karakterli, çalışkan, ülkesini seven insanlar olmanız en büyük temennimizdir. Endüstri 4.0’ı yakalayabilen, daha zengin ve mutlu bir ülke olmamızın en önemli unsuru sizlersiniz. Bu yüzden ülkemizin sizden beklentisi çok fazla. Yolunuz açık, mezuniyetiniz hayırlı olsun” şekline konuştu.(Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap