Kepez’de ‘Nöbetçi Müdürlük’ uygulaması

İlçe sakinlerinin sorunsuz bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirleri alan Kepez Belediyesi, bayram süresince de teyakkuz halinde olacak.

Kepez’de ‘Nöbetçi Müdürlük’ uygulaması

Kepez’de ‘Nöbetçi Müdürlük’ uygulaması



Kepez Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için gereken tedbirleri aldı. İlçe halkının huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmesi için ‘Nöbetçi Müdürlük’ uygulaması bu bayramda devam ediyor.  Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri her zaman olduğu gibi bu bayramda da görevlerinin başında olacak. Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.  Zabıta ekipleri,  özellikle pide, ekmek ve tatlı üretimi yapan işletmeler başta olmak üzere gıda üretim yerlerine denetimleri sıkılaştırdı.

İmalathanelere sıkı denetim

Kepez Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Ramazan’ın vazgeçilmez tatları arasında yer alan pide, tatlı ve şeker gibi gıdalar üreten imalathaneleri özellikle mercek altına alan Zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla da denetimleri daha da arttırdı.  Ramazan Bayramı dolayısıyla özellikle tatlı siparişi alan imalathaneleri hedef alan ekipler, çalışanları, üretim alanlarının hijyen kurallarına uyup uymadığını ve gıdaların saklama koşullarını denetliyorlar.

Tütüncü, “Gerekli tedbirler alındı”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşların huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmelerini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.  Özellikle tatlı ve pasta üretimi yapan işletmelerin sıkı bir şekilde denetlendiğini belirten Başkan Tütüncü, “Hemşehrilerimizin aldığı ürünlerin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda üretilmesini istiyoruz. Bu amaçla bayram süresince de belediye ekiplerimiz görevlerinin başında olacaklar. Bayramda da 24 saat boyunca hemşehrilerimize en iyi hizmeti vereceğiz ” dedi.  (Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap