Kındılçeşme'yi halka açın

Avukat Tuncay Koç, Kemer’in en önemli günü birlik alanlarından olan Kındılçeşme’nin halka açılmaya hazırlandığına yönelik haberleri merakla takip ettiklerini söyledi. Tuncay Koç, “Kındılçeşme onlara rağmen halka açılacak. Kemerlilerin mücadelesiyle, alınan mahkeme kararları sayesinde. Madem takipteydiniz, neden 14 yıl beklediniz?” dedi.

Kındılçeşme'yi halka açın

Kındılçeşme'yi halka açın

 

Çevre davalarındaki başarılarıyla adından söz ettiren avukat Tuncay Koç, Kemer’in en önemli günü birlik mesire alanlarından olan Kındılçeşme’nin halka açılmaya hazırlandığına yönelik haberleri merakla takip ettiklerini söyledi. Koç, Kındılçeşme’nin halka açılması için 9 yıldır mücadele ettiklerini ancak seçim tarihinin belli olmasında sonra birden herkesin çevreci kesildiğini hayretler içinde izlediklerini belirterek, ”Madem çevreciydiniz, neden 14 yıl beklediniz?” diye konuştu.

 

HALKA KAPATILMIŞTI

Kındılçeşme kamp alanının özel bir şirkete verilerek halka kapatıldığını ve lüks otel odalarına dönüştürülmek istendiğini hatırlatan Koç, “Tam 9 yıldır davalar açarak mücadele ettik. Başta alanın eski kampçılarından Aynur Korkmaz olmak üzere Mimarlar Odası Antalya Şubesi ile beraber konuyu takip ettik. İlk açtığımız davayı kazandık. Ardından alandaki lüks bungalovların ruhsatlarını da iptal ettirdik. Alanın tekrar halka açılması için Milli Parklar Müdürlüğü’ne kaç defa yazılar yazdık. İptal kararına rağmen, yapıları tamamlayan şirket hakkında arkadaşımız Sevda Mesci suç duyurularında bulundu. Orman Müdürlüğü 2016 yılında kazandığımız davaya karşın tekrar alanda plan değişikliği yaptı. Kamp alanını halka açmadı. Ona da dava açtık. Geçen şubat ayında yeniden keşfe gidildi ve bilirkişi raporu lehimize geldi. Davası devam ediyor” dedi.

 

NEDEN 14 YIL BEKLEDİNİZ?

Koç, yazılı basında çıkan haberlere göre bölgenin Milli Parklar bünyesine katılacağını ve halka açılmaya hazırlandığını öğrendiklerini ifade ederek, “Haberin içeriğine bakarsanız; konuyu Antalya milletvekili Gökçen Enç, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yakından takip ediyormuş, Cumhurbaşkanı'nın da bilgisi dahilinde halka açılacakmış. Haberi okuyunca doğal olarak şaşırmamak mümkün değil. Kındılçeşme onlara rağmen halka açılacak. Kemerlilerin mücadelesiyle, alınan mahkeme kararları sayesinde. Madem takipteydiniz, neden 14 yıl beklediniz peki? 2008 yılında işletmeci yeri halka kapatıp lüks yapıları yaparken neredeydiniz? Bunca zaman mahkeme kararlarını neden uygulamadınız?Seçimde ‘oya ihtiyaç var’ diye haberin bu şekilde servis edilmesi iktidarın düştüğü durumun özeti. Ama bu sayede tıpkı emeklilere bayram ikramiyesi gibi Kemerlilere ve çevrecilere de müjde oldu. Konunun takipçisi olacağız.Kındılçeşme'yi halka açın. Şu ana kadar işlem yapmayanlardan da hesap sorun” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ

 

 


Yorum Yap