Antalya tek yürek

Antalya, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü doyasıya kutladı. Bayram havasında geçen ve polisin de yoğun güvenlik önlemi aldığı kutlamalarda yaklaşık 4 kilometrelik bir kortej oluşturuldu. KESK, DİSK ve TMMOB öncülüğünde düzenlenen ve bayram havasında geçen yürüyüşe sendikaların tamamının yanı sıra birçok sivil toplum örgütü ve siyasi parti üyeleri de destek verdi.

   Antalya tek yürek

Antalya tek yürek


 

Antalya'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Güllük Caddesi üzerinde bulunan Aydın Kanza Parkı önünde başlayan KESK, DİSK ve TMMOB öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe sendikaların tamamı katıldı. Şenlik havasında geçen yürüyüşe birçok sivil toplum örgütü ve siyasi parti üyeleri de üyeleriyle destek verdi. Cumhuriyet Halk Partisi tüm teşkilatlarıyla işçi ve emekçinin yanında oldu. 1 Mayıs yürüyüşüne CHP milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök ve Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, CHP Milletvekili Aday Adayı Songül Başkaya, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, CHP Kepez İlçesi Gençlik Kolları Başkanı Kalan Karakuş ve çok sayıda partili katıldı.

 

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY

Yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki kortej, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Coşku, alanda da devam etti. Yürüyüşü katılan vatandaşlar, davul ve zurnalar eşliğinde halay çekti. Kutlamaların sonunda Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) İl Temsilcisi ve TES-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlut Ünal, Birleşik Kamu İş Antalya İl Temsilcisi ve Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Vahap Tuncer ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar günü anlam önemini belirten konuşmalar yaptı.

 

DİDİK DİDİK ARAMA YAPILDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında Antalya polisi de yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Binin üzerinde polisin görev aldı kutlamalarda etkinlik alanına giren vatandaşlar iki kez didik didik arandı. Güllük Caddesi, 100'üncü Yıl Bulvarı ile Konyaaltı Caddesi'nin bir bölümünü ile Cumhuriyet Meydanı'na çıkan ara yollar etkinlikler süresince trafiğe kapatıldı. Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap