Kepez işçinin toplu iş sözleşmesi sevinci

Kepez Belediyesi ile yetkili sendika Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 288 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Kepez işçinin toplu  iş sözleşmesi sevinci

Kepez işçinin toplu iş sözleşmesi sevinci

Kepez işçinin toplu

iş sözleşmesi sevinci

 

Kepez Belediyesi ile yetkili sendika Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 288 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. İki yıllık dönemi kapsayan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin yevmiyelerine 1. yılın her 6 ayında 9 TL, 2. yılın her 6 ayında ise 8,5 TL zam yapıldı. Toplu sözleşme törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Talha Kandil, meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı.

‘Kasa boştu, yüreğimizde sevgi çoktu’

Kepez Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,Göreve geldiğimizde belediyenin personeline borcu olduğunu, işçisine borcu olduğunu  gördük” dedi.  O dönemde personel borcunun 2 milyon lira olduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Arkadaşlarıma sordum; “Ekonomik olarak kim daha güçlü?” Tabiki ekonomik olarak belediye çok daha güçlü cevabını aldım. Borç kime yapılır? Güçsüz olanın güçlü olana borçlanması durumu söz konusudur. Burada tam tersi bir durum vardı. İlk görevi devraldığımda arkadaşlara ekonomi ile ilgili  ilk talimatım geçmişe dönük borçların ödenmesi ve kendi dönemimize ait borcumuz olmayacak demiştim. Kasa boştu ama yüreğimizdeki sevgi çok büyüktü. Başaracağımıza olan inanç çok büyüktü.  O inançla, o güçle kısa bir sürede geçmişe dönük bütün borçlarımızı kapattığımız gibi kendi dönemimize ait hiçbir borç yapmadan yolumuza devam ettik.” dedi.  (Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap