Antalya’ya iyi gelmedi

3 kez ihaleye çıkmasına rağmen talip bulamadığı Konyaaltı Sahil Projesi’ni şirketlerinden ANTEPE’ye yaptıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Yolu olarak da bilinen Akdeniz Bulvarı’nı Pazartesi sabahından itibaren araç ve yaya trafiğine kapattı. Ancak Minicity-Akvaryum önünden başlatılan bağlantı yolunda sabah ve akşam saatlerinde trafik adeta kilitlendi, sürücüler ve vatandaşlar isyan etti..

Antalya’ya iyi gelmedi

Antalya’ya iyi gelmedi


3 kez ihaleye çıkmasına rağmen talip bulamadığı Konyaaltı Sahil Projesi’ni şirketlerinden ANTEPE’ye yaptıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Yolu olarak da bilinen Akdeniz Bulvarı’nı Pazartesi sabahından itibaren araç ve yaya trafiğine kapattı. Ancak Minicity-Akvaryum önünden  başlatılan bağlantı yolunda sabah ve akşam saatlerinde trafik adeta kilitlendi, sürücüler ve vatandaşlar isyan etti..

ALTERNATİF GÜZERGAH GEÇİT VERMEDİ

Konyaaltı Sahil Projesi yapım çalışmaları için sahil yolu olarak da bilinen Akdeniz Bulvarı’nı etap etap trafiğe kapatan Büyükşehir Belediyesi, 29 Ocak Pazartesi sabahından itibaren ise bulvarı tamamen araç ve yaya trafiğine kapattı. Haziran ayına tamamlanacağı belirtilen çalışmalar süresince Belediye Caddesi ve Atatürk Bulvarı alternatif güzergah olarak belirlendi.

SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE İSYAN

Büyükşehir Belediyesi alternatif güzergaha geçişler için de Minicity ve Akvaryum önünden biri bağlantı yolu oluşturdu. Ancak bu bağlantı yolu ‘pik saatler’ olarak bilinen sabah ve akşam saatlerinde çile yoluna dönüştü, trafik sıkıştı, uzun araç kuyrukları oluştu, kazalar meydana geldi sürücüler ve yolcular isyan etti, zaman zaman tartışmalar yaşandı.


Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası işbirliği ile açılan yarışma projesine seçilen ‘Konyaaltı Sahili Kentsel Tasarımı ve Çevre Düzenlemesi’ çalışmaları belediye firmalarından ANTEPE tarafından gerçekleştiriliyor. Daha önce Konyaaltı Sahil Projesi’ni 3 kez ihaleye çıkarılan Büyükşehir Belediyesi, 3 ihalede de talipli çıkmayınca, projeyi kendisi gerçekleştirmek üzere düğmeye basmış, Beach Park’tan başlayan çalışmalar,  önce Konyaaltı Belediyesi Kavşağı’na, sonra da Liman-Serbest Bölge Kavşağı’na kadar olan bölgeye kaydırılmıştı..

Konyaaltı Sahil Projesi yapım çalışmaları için sahil yolu olarak da bilinen Akdeniz Bulvarı’nı etap etap trafiğe kapatan Büyükşehir Belediyesi 29 Ocak Pazartesi sabahından itibaren ise bulvarı tamamen araç ve yaya trafiğine kapattı. Haziran ayına tamamlanacağı belirtilen çalışmalar süresince Belediye Caddesi ve Atatürk Bulvarı alternatif güzergah olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi alternatif güzergaha geçişler için de Minicity ve Akvaryum önünden biri bağlantı yolu oluşturdu. Ancak bu bağlantı yolu ‘pik saatler’ olarak bilinen sabah ve akşam saatlerinde çile yoluna dönüştü, trafik sıkıştı, uzun araç kuyrukları oluştu, kazalar meydana geldi sürücüler ve yolcular isyan etti, zaman zaman tartışmalar yaşandı. Vatandaşlar ve sürücüler Büyükşehir Belediyesi’ne tepkilerini ‘ Antalya’ya iyi gelmedi’ sloganı ile gösterdiler..(Deniz TOPKAYA) 

 

 

 


Yorum Yap