Akdeniz Sanayi Sitesi’nde Meslek Lisesi sevinci

Kepez Belediye Başkanı HakanTütüncü, yapımına destek verdiği Akdeniz Sanayi Sitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, sanayi sitesinin ara eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağını söyledi.

   Akdeniz Sanayi Sitesi’nde  Meslek Lisesi sevinci

Akdeniz Sanayi Sitesi’nde Meslek Lisesi sevinci

Kepez Belediye Başkanı HakanTütüncü, yapımına destek verdiği Akdeniz Sanayi Sitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, sanayi sitesinin ara eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağını söyledi.  

Kepez Belediyesi’nden verilen bilgiye göre,  Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi içerisine inşa edilen ve yeni eğitime açılan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı olan Mehmet Öztürk’ün daveti üzerine gerçekleşen ziyarete AKP Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak da eşlik etti.

Sanayiden okulun bahçesine 3 dönüm arsa

Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Öztürk, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımına Başkan Hakan Tütüncü’nün ciddi bir destek verdiğini belirtti. 2 atölye binasının yapımından dolayı okul bahçesinin küçüldüğünü anımsatan Öztürk, “Bu problemi çözmek için Sanayi Sitesi Kooperatifimizin, okulun hemen yanındaki 3 dönümlük alanını, imar planı kararlarını belediye meclislerinden geçirerek, okul bahçesine kazandırdık. Bu çalışmamıza verdiği desteklerden dolayı da Hakan Başkan’a ve bürokratlarına teşekkür ederim” diye konuştu.
Mehmet Öztürk, lisenin yönetiminin ve öğrencilerinin bahçeye bank ve kamelyaya konulması, bahçenin peyzajının yapılması, araç ve öğrenci giriş kapılarının bulunduğu alanın asfaltlanması, bahçede bir otopark alanı düzenlemesi yapılmasını taleplerini de Başkan Tütüncü’ye iletti.

“Sanayi esnafının işini, aşını büyütecek çalışmalar yaptık” 

Daha sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü de göreve geldiği 2009’dan bugüne en yoğun çalıştıkları yerlerden birisinin Akdeniz Sanayi Sitesi olduğunun altını çizdi. Sosyal hareketliliği, nüfusu, sosyal donatılarıyla sanayi sitesinin küçük ölçekli bir şehir olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Bu küçük şehirde yaşayan insanların mutluluğu, güvenliği ve huzuru konusunda üstün bir gayretin içerisinde olduk. Bununla birlikte esnafımızın işini, aşını, ekmeğini büyütmek, ekonomik hayata canlılık vermek için de çeşitli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz” dedi.(Haber Merkezi)   

 

 


Yorum Yap