Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Gazze'deki acil sağlık ihtiyaçlarına yönelik önemli bir adım atarak helikopter gemisi Dixmude'u bölgeye gönderme kararı aldı. Bakan Lecornu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gemide bulunan tıbbi donanımlar ve hizmetler hakkında detaylı bilgiler verdi. Bu insani yardım girişimi, bölgede yaşanan sağlık krizine çözüm sağlamayı amaçlıyor.

Genç sevgilisi olan Cher'den Kadınlara Şok Tavsiye! Genç sevgilisi olan Cher'den Kadınlara Şok Tavsiye!

Dixmude isimli helikopter gemisi, 40 yatak, 2 ameliyathane, bir röntgen odası ve bir laboratuvar gibi sağlık hizmetlerine yönelik donanımlarla donatıldı. Fransa, özellikle Gazze'deki acil durumda olan yaralı çocukların tedavisi için bu gemiyi kullanacak. Geminin, birkaç gün içinde Mısır'a varması bekleniyor. Fransa ayrıca bu hafta içinde Gazze'ye 10 ton tıbbi malzeme taşıyan yeni bir yardım uçağı göndereceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Mısır lideri Abdulfettah es-Sisi arasındaki telefon görüşmesinde, bölgeye yardımların hızlandırılması konusunda mutabık kalındığı açıklandı.

Geçen ay da Tonnerre isimli helikopter gemisini göndermişti

Fransa, geçen ay Gazze'ye Tonnerre isimli bir helikopter gemisi göndermişti. Ancak geminin yatak kapasitesinin yetersiz olması, İsrail'in hedef aldığı hastaneler ve sivil kayıplarla boğuşan Gazze'deki sağlık hizmetlerini destekleme konusunda muhalefet tarafından eleştirilere neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi