Sezonun şu ana kadar iyi gittiğini belirten Dzeko, ligde ve Konferans Ligi'nde birinci olduklarını ve bunun istedikleri bir durum olduğunu ifade etti. Ayrıca, futbolda her maçı kazanmanın mümkün olmadığını ve önemli olanın mağlubiyetlerden ders çıkarmak olduğunu vurguladı.

Her oyuncu çok önemli

Kendi performansıyla ilgili olarak, bireysel başarıların takımın başarısıyla bağlantılı olduğunu söyleyen Dzeko, takımın iyi olduğu zaman bireysel performansların da arttığını ifade etti. Kaptan Dzeko, takımdaki her oyuncunun çok önemli olduğunu ve farklı görevleri olduğunu belirtti. Ayrıca, milli ara sonrası önlerindeki yoğun maç takvimine değinerek, bu duruma alışkın olduklarını ve büyük takımların her maçı kazanma hedefiyle oynadığını söyledi.

Türkiye Ligi zor bir lig

Dzeko, takım içi atmosferin güzel olduğunu ve birlikte hareket etmenin önemli olduğunu vurgulayarak, dışarıdan gelebilecek negatif etkilerle başa çıkabilmek için büyük bir takım olduklarını ifade etti. Türkiye Ligi'ni, oynadığı diğer liglerle kıyaslaması zor olduğunu belirten futbolcu, genel olarak ligin iyi olduğunu ve her takımın futbol oynamak istediğini söyledi. Türkiye Ligi'nde rekabetin yüksek olduğunu belirten Dzeko, maçlarda dominan olmanın ve az boşluk vermeyen bir futbol oynamanın önemli olduğunu ifade etti.

Antalyaspor’un Milli Yüzücüleri Dünya Sahnesinde! Antalyaspor’un Milli Yüzücüleri Dünya Sahnesinde!

Takım pozitif bir havaya sahip

Son olarak taraftarlara seslenen Dzeko, takımın pozitif bir havaya sahip olduğunu ve taraftarların desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Birlik olmaları durumunda hedeflerine ulaşabileceklerini belirten Dzeko, zor anlarda taraftarların desteğinin önemli olduğunu vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA