İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde, çeşitli suçlardan hakkında 18 yıl 2 ay 10 gün hapis cezası bulunan G.D. (31), polis tarafından özel bir operasyonla evinde bulunan tünelle inilen kömürlükte saklanırken yakalandı. Operasyon sırasında yapılan aramalarda ise çok sayıda uyuşturucu madde, ruhsatsız tabanca ve silah imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, aranan suçlu G.D.'nin General Asım Gündüz Mahallesi'nde bir evde saklandığını belirledi. Zanlının aynı zamanda uyuşturucu ticareti, silah imalatı ve ticareti yaptığı tespit edildi. Operasyon için savcılıktan alınan arama kararı sonrasında, polis ekipleri harekete geçti.

Suç Evindeki Tünelde Saklanırken Bulundu2

Kömürlükte gizlenmişti

Operasyon sırasında, evde yapılan aramalarda 844 adet yeşil reçeteye tabi hap, 139.89 gram metamfetamin, 1 hassas terazi, 9 ruhsatsız tabanca, 11 bin 845 lira nakit para, 10 adet farklı ebatlarda ruhsatsız tabanca sürgü kapağı, 74 adet tabanca fişeği, silah yapımında kullanılan malzemeler ve çok sayıda tabanca parçası ele geçirildi. Operasyonun daha da çarpıcı kılan tarafı, zanlının evinde bulunan kömürlükte gizlenmiş olmasıydı.

Gebze'de Beton Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Kazası: 3 Yaralı Gebze'de Beton Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Kazası: 3 Yaralı

Suç Evindeki Tünelde Saklanırken Bulundu

Cezaevine nakledildi

Operasyon sırasında belediye ekipleriyle birlikte yasaklı ırk Pitbull köpeği de muhafaza altına alınırken, zanlı G.D. kömürlükteki saklanma noktasında kıskıvrak yakalandı. Azılı suçlu, polis işlemlerinin ardından cezaevine nakledildi. Operasyon, film sahnelerini aratmayan detaylı bir planlama ve hızlı müdahaleyle gerçekleştirildi.

Suç Evindeki Tünelde Saklanırken Bulundu3

Kaynak: İHA