Ünlü oyuncu Fikret Kuşkan, TRT2’de Hülya Koçyiğit’in sunduğu ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk oldu ve hayatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Babasızlık ve Hayatta Kalma

Ada Erma kimdir, kaş yaşında? 49. Pantene Altın Kelebek Ödülü'nü kazanan Ada Erma'nın hayatı hakkında bilgiler Ada Erma kimdir, kaş yaşında? 49. Pantene Altın Kelebek Ödülü'nü kazanan Ada Erma'nın hayatı hakkında bilgiler

13 yaşında babasını kaybeden Kuşkan, “Babasızlık sana ne öğretti?” sorusuna “Hayatta kalmayı öğretti. Kararlı ve dirayetli bir çocuktum” cevabını verdi. 2005’te tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğan ‘Babam ve Oğlum’da başrol oynayan Fikret Kuşkan, filmi izleyemeyeceğini belirtti: “O filmi izleyemiyorum. 15 dakika sonra ağlamaya başlıyorum.”

Şöhret ve Özel Hayat

‘Akif’ dizisinde Mehmet Akif Ersoy’u canlandıran oyuncu, bu role çok çalıştığını söyledi. Arsevi Özkara ile evli olan Fikret Kuşkan, eşinin kendisi işe başladıktan 1 hafta sonra yatağı terk ettiğini ifade etti: “Gece uyanıp konuşuyorum. Akşam onunla yatıyorum, sabah onunla kalkıyorum. Kısacası yarı şizofren bir iş yapıyoruz.” Popüler olmaktan hoşlanmadığını belirten Kuşkan, “Bu işin bu kadar vitrin olacağını hesaplamamıştım. Galasına gitmediğim filmlerim var” dedi.

Kaynak: Kamer Durdu