CHP'li Başkan Aras 100 günün hesabını verdi CHP'li Başkan Aras 100 günün hesabını verdi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'siyasette normalleşme' açıklamalarına yanıt vererek, 'Bizim siyasette yumuşama, muhataplarımızın ifadesiyle 'normalleşme' çabası, aslında muhalefeti normalleştirme çabasıdır. Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir,' dedi.

MHP ile Omuz Omuza

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşme öncesinde Cumhur İttifakı'nda gerilim yaşandığı iddialarına da açıklık getirerek, 'MHP ile omuz omuza yürüyoruz; Cumhur İttifakı'na karşı yapılan saldırılara geçit vermeyiz,' mesajını verdi.

Yangın Felaketlerine Müdahale ve Muhalefete Eleştiri

Diyarbakır ve Mardin'deki yangın felaketlerinde devletin tüm birimlerinin seferber olduğunu belirten Erdoğan, yangında ihmal iddialarını gündeme getiren muhalefete tepki gösterdi. 'Devletimiz tüm kurumları ile yangını söndürmek için canını dişine takarak çalışırken, diğer tarafta bir avuç kefen hırsızı ahlaksızca selden kütük kapma yarışına giriyor. Kimse kusura bakmasın, bunun adı siyasi nebbaşlıktır!' dedi.

İsrail'in Saldırıları ve Filistin'e Destek

Erdoğan, AKP'nin haftalık grup toplantısında İsrail'in saldırılarına da değinerek, 'İsrail bu bayramda da kan dökmeye devam etti. İnsanlık dışı saldırılarıyla çadırlarda hayata tutunma mücadelesi veren yüzlerde Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Filistinli şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ecdadımız tarih boyunca Filistin'e nasıl sahip çıktıysa, Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh, kararlılık ve cesaretle sahip çıkacaktır,' dedi.

Muhalefete Çağrı

Erdoğan, siyasette yumuşama ve normalleşme çağrısında bulunarak, 'Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. İktidar partisiyle ana muhalefet partisi arasında siyasi ittifak olmaz; uzlaşma olur, normalleşme olur ama ittifak olmaz. Muhalefetin çabalarımıza nasıl karşılık verdiğini hepiniz görüyorsunuz. Biz ülkemizin çıkarları için yapıcı davranmaya çalışırken, CHP Genel Başkanı'nın siyaseti nasıl gerilime sürüklemeye çalıştığını bütün milletimiz yakından izliyor,' ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı'nın Birliği

Cumhur İttifakı'nın tek vücut olduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Cumhur İttifakı farklı siyasi partilerden teşekkül etse de Türkiye adına birdir, tek yürektir, tek ruh ve tek vücuttur. Edepli olmamız edepsizliklere göz yumacağımız anlamına gelmez. Yumuşak başlıyız ama kimse unutmasın, boynu çekilecek uysal koyun da değiliz,' dedi.

Teoman'dan Erdoğan yorumu: Öyle bir karizmatik gücü var ki! Teoman'dan Erdoğan yorumu: Öyle bir karizmatik gücü var ki!

Kaynak: İHA