Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile yarın (23 Ocak Salı) bir görüşme gerçekleştireceği belirtiliyor. Gazete Pencere'den Nuray Pehlivan'ın aktardığına göre, Erkan'ın geleceğiyle ilgili üç farklı senaryo üzerinde duruluyor, bu senaryolardan biri de "yanlışlarının onarılarak yola devam edilmesi."

Gazete Pencere'den Nuray Pehlivan'ın aktardığına göre, Erkan'ın önünde üç farklı seçenek bulunduğu belirtiliyor. İddialar arasında, Para Politika Kurulu toplantısının ortasında çocuğunu bahane ederek toplantıdan ayrıldığına dair bilgiler de bulunuyor. Erkan'ın önce ekonomi üst yönetimiyle bir araya gelerek, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile detaylı bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

AK Parti binası önüne gelen TOKİ mağdurlarına polis engeli! AK Parti binası önüne gelen TOKİ mağdurlarına polis engeli!

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan Hafize Gaye Erkan iddiasına 4 senaryo Ekonomist Özgür Demirtaş'tan Hafize Gaye Erkan iddiasına 4 senaryo

Geleceğiyle ilgili tartışılan senaryolar arasında, Erkan'ın ekonomi yönetimine zarar vermemek adına istifasını sunabileceği ve Erdoğan'ın bu istifayı kabul edebileceği, Erdoğan'ın kararını bir süre erteleyip daha sonra görev değişikliğine gidebileceği veya düşük ihtimalle Erkan'ın hatalarını düzeltici adımlar atmasının ardından görevine devam etmesine izin verilebileceği konuşuluyor.

Eğer Hafize Gaye Erkan görevden ayrılırsa, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay ve Hatice Karahan isimleri, yeni başkan olarak düşünülen alternatifler arasında yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi