Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulan Seyahatsever projesi, emekliler için de kapılarını açtı. Başvuruların başladığı projede, emekliler de 5 gün boyunca ücretsiz konaklama imkanından yararlanabilecekler. Detaylar belirlendi ve başvurular 25 Ağustos tarihine kadar sürecek.

TMSF HES Kablo'yu satışa çıkardı TMSF HES Kablo'yu satışa çıkardı

Projeden Kimler Yararlanabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında gerçekleşecek olan Seyahatsever projesi, 18-30 yaş arasındaki gençlerin yanı sıra emeklilere de hitap ediyor. Proje, deprem bölgesi dışındaki illerde bulunan belirli yurtlarda uygulanacak.

Nasıl Başvurulacak?

Başvuru yapmak isteyenlerin, konaklama yapacakları yurda en az bir gün öncesinden 444 0 472 numaralı ALO GSB hattını arayarak isim, soyisim ve T.C. kimlik numaraları ile rezervasyon yapmaları gerekiyor. Başvuru süreci, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın belirleyeceği yönlendirmelere göre gerçekleştirilecek.

Emeklilere Özel Avantajlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, projenin emekliler için de geçerli olacağını belirterek, bu uygulamanın emeklilerin yaz aylarındaki konaklama ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığını vurguladı. Emekliler de gençler gibi ALO GSB hattını kullanarak başvurularını yapabilecek ve tercih ettikleri yurtlarda 5 gün boyunca ücretsiz konaklama fırsatından faydalanabilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi