AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cem Küçük, canlı yayında emeklilere müjdeli haberi verdi. Küçük, 5 bin TL’lik ikramiye hakkında yeni bir düzenleme yapıldığını duyurdu.

Çalışmayan Emeklilere İkramiye

Türk-İş asgari ücret teklifi iddialarını yalanladı Türk-İş asgari ücret teklifi iddialarını yalanladı

AKP ekonomisi, önce 5 bin TL gibi cüzi bir rakam açıkladı ve ardından çalışan emeklileri kapsam dışı bırakarak tepkilerin odağına oturdu. Zor günler geçiren emeklilere haksızlık yapıldığını belirten Cem Küçük, çiftçi emeklilere müjde verdi.

Çiftçi Emeklilere İkramiye Müjdesi

"Cumhuriyetimizin 100.yılına özel bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye verilecekti. Orada da yine bir haksızlık yapıldı. Çalışan emekli ve çalışmayan emekli olarak ikiye ayrıldı. Yani çalışan emekli ikramiyeyi alamayacak çalışmayan emekli ise ikramiyeyi alacak gibi.

Cem Küçük, ilerlemiş yaşına rağmen çalışmak zorunda olan emeklilerin kapsam dışında kalmasını eleştirdi ve yapılan düzenleme ile çiftçi emeklilere de ikramiye kapısının aralandığını ifade etti.

Yeni Düzenleme ve İkramiye

“Yeni bir düzenlemeyle 1,5 milyon çiftçi emeklisi de 5 bin TL’lik ikramiyeyi bu ay içinde alacak.” dedi. Bu gelişme, zor günler yaşayan emekliler için büyük bir rahatlama olacak.

Kaynak: Kamer Durdu