Eğitim ve Bilim İşgörenleri’ne (Eğitim-İş) bağlı eğitimciler yurt genelinde 24 Kasım 2023 Cuma günü iş bırakacak.

“Haklarımız için, taleplerimizi sağır kulaklara işittirmek için, tıpkı öğrencilerimize öğrettiğimiz gibi haksızlık karşısında sessiz kalmayacağımızı vurgulayacağız” diyen eğitim emekçileri adına açıklama yapan Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, “Unutulmasın, eğitim sadece bir faaliyet değil her ülke için geleceğe uzanan en sağlam köprüdür. Eğitim emekçisi sadece bir meslek uzmanı değil, geleceğin mimarıdır. Dolayısıyla 25 Kasım’da Başkent’te haykıracağımız gerçekler, sadece eğitim emekçisinin sorunları değil aynı zamanda memleket meselesidir. Bu yüzden eğitim ve eğitim emekçisinin sorunlarına gözünü kapatmayan tüm siyasi partileri, tüm demokratik kitle örgütlerini ve ülkesi için iyi bir eğitim sistemi ve iyi bir gelecek düşleyen tüm yurttaşları 25 Kasım’da aramızda olmaya, mücadelemize omuz vermeye davet ediyoruz” dedi.

eğitimişantaya

25 Kasım Cumartesi saat 11.00’de Ankara Anıtpark’ta Kurtalan Ekspresi konserinin ardından saat 14.00’de karanfillerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ziyaret edilecek.

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, “Riyakar kutlama istemiyoruz” diyerek, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında şunları kaydetmişti: “İnsanlık onuruna yaraşır ücretlerle insani koşullarda çalışma hakkımız için öne sürdüğümüz talepler yerine getirilmedikçe eylemliliğimizi günden güne arttıracağız."

Aytmatov’a Kız Kardeşi Roza Aytmatov’dan Ziyaret Aytmatov’a Kız Kardeşi Roza Aytmatov’dan Ziyaret

Eğitim-İş’te yönetmelik zaferi Eğitim-İş’te yönetmelik zaferi

Kaynak: NİHAT SARAÇ