Kuyumcular, "Öğlen Arasında Bile Alınıyor" diyerek gram altın talebindeki yükselişi vurguluyor. Cumhuriyet altını ve ata altını da tercih edilse de, özellikle gram altının popülerliği dikkat çekiyor.

Fed Faiz Kararı ve Beklentiler

Gelecek hafta, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı piyasalar için kritik önem taşıyor. Mart ayında faiz indirimi beklentileri azalırken, ekonomilerin resesyona girmeden krizi atlatabileceği umutları risk iştahını destekliyor.

Mersin'de Engelsiz Biberiye Tarlası Projesi! 100 fidan toprakla buluştu Mersin'de Engelsiz Biberiye Tarlası Projesi! 100 fidan toprakla buluştu

Altın

Analistlerin Değerlendirmesi

Analizler, Fed'in politika faizini sabit bırakacağına dair kesin bir görüşe sahipken, martta faiz indirimi beklentilerinin yüzde 46 olduğunu belirtiyor. Şirketlerin finansal sonuçlarını olumlu etkileyen güçlü ekonomik aktivite, pay piyasalarında yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Altında beklenmedik düşüş! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Ocak 2024 Altında beklenmedik düşüş! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Ocak 2024

Altın Tahminleri: İslam Memiş'ten Yorumlar

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarındaki düşüşü işaret ederek, alım fırsatlarının devam edeceğini söylüyor. Önümüzdeki hafta için 2040 TL gram altın, 2000 dolar ons altın destek seviyelerini öngörüyor. Yükseliş trendinin devam edeceğini ve yaz aylarında 2500-2700 lira, yıl sonunda ise 3000 TL seviyelerini görebileceğini belirtiyor.

Kaynak: Haber Merkezi