Akdeniz'de deprem! AFAD duyurdu Akdeniz'de deprem! AFAD duyurdu

Konya’nın Selçuklu ilçesi Nişantaş Mahallesi’nde, 4 çocuk annesi Ümmü Döğer, eski erkek arkadaşı Arafa Yıldırım tarafından silahlı saldırıya uğradı. Olay, pazartesi günü saat 09.45 sıralarında meydana geldi. Ümmü Döğer, bakkaldan ekmek aldıktan sonra apartmanının önünde Yıldırım tarafından 3 el ateş edilerek vuruldu. Saldırgan, ardından silahı kendi kafasına ateşleyerek intihar girişiminde bulundu. Her iki yaralı da hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Ümmü Döğer, geçtiğimiz Şubat ayında Arafa Yıldırım’ın kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle polise ifade vermişti. Döğer, Yıldırım’ın kendisini sürekli rahatsız ettiğini ve “Ümmü’yü öldürürüm. Benden ayrıldığı gün, öldüğü gün” şeklinde tehditler savurduğunu belirtmişti. Bu ifadeler üzerine Yıldırım’a uzaklaştırma kararı verilmişti. Cinayetten 14 gün önce Döğer, bu uzaklaştırma kararını yenilemişti.

Kızının İfadesi

Ümmü Döğer’in kızı Sümeyra Selvi de Şubat ayında polise verdiği ifadede, Yıldırım’ın kendisini “Senin yüzünden annenle ayrıldım. Seni öldüreceğim. Anneni rahat bırakmayacağım” şeklinde tehdit ettiğini belirtmiş ve şikayetçi olmuştu.

Kaynak: İHA