Sulama havuzundaki ördeği yakalamak isteyen 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Sulama havuzundaki ördeği yakalamak isteyen 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

İstanbul'da Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda, 23 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı. TEM Şube ekipleri, örgüt faaliyetlerini deşifre etmek ve eylem planlarını engellemek amacıyla teknik ve fiziki takip izlemelerini gerçekleştirdi. Yapılan çalışmaların ardından İstanbul'un 22 ilçesinde 39 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 23 şüpheli yakalandı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında, Gezi Parkı olayları sırasında elinde sapanlı fotoğraflarıyla gündeme gelen ve halk arasında "sapanlı teyze" olarak tanınan Emine Cansever de bulunuyordu. Şüphelilerin kaldıkları yerlerde gerçekleştirilen aramalarda, dijital materyaller ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, TEM Şubedeki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlılar hakkında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA