EPDK tarafından Çordaş Çorlu Doğal Gaz Dağıtım AŞ'nin doğal gaz dağıtım şebekesinin satışı şartlı olarak gerçekleştirilecektir.

SATIŞ ŞARTLARI

Çorlu Doğal Gaz dağıtım şebekesi, iyileştirme, bakım, işletme, dağıtım ve onarım koşullarıyla satışa sunulmuştur.

Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Şubat 2024 Salı Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Şubat 2024 Salı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Çordaş Çorlu Doğal Gaz için kapalı zarf ile başlayacak ve açık artırma ile devam edecek bir satış süreci belirlemiştir.

İHALEYİ KAZANAN ŞİRKETE LİSANS VERİLECEK

İhaleyi kazanan şirkete 30 yıl süreli lisans verilecektir. Şirket, Çorlu, Marmaracık, Sultanköy, Yeniçiftlik, Marmaraereğlisi ve Yenice'deki dağıtım şebekesinin mülkiyetini devralacak ve bu bölgelerde dağıtım faaliyetlerini yürütecek, şebekenin işletilmesinden, iyileştirilmesinden, bakımından ve genişletilmesinden sorumlu olacaktır.

epdk

İHALE ŞARTLARI

Satışa çıkarılan doğal gaz dağıtım şirketi, başlangıç olarak 749.629.087 liradan kapalı zarf ile ihaleye sunulacaktır. Ayrıca, şirketi satın almak isteyenlerin 50.000.000 lira değerinde geçici teminat vermeleri gerekmektedir.

Açık artırma sürecindeki teklifler Türk Lirası cinsinden ve Katma Değer Vergisi (KDV) hariç olarak yapılacaktır.

İHALE TARİHİ

İhale süreci 5 Şubat 2024 tarihinde mesai sonuna kadar devam edecek olup, başvuruların EPDK'nın Mustafa Kemal Mahallesi, 2078 Sokak, No: 4, Çankaya, Ankara adresine yapılması gerekmektedir. İhale bedeli ise 500.000 lira olarak belirlenmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi