Gelin Düğününde Cin*yet Suçlamasıyla Tutuklandı Kelepçeyle Poz Verdi Gelin Düğününde Cin*yet Suçlamasıyla Tutuklandı Kelepçeyle Poz Verdi

Rusya’ya bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde, 23 Haziran’da gerçekleşen eş zamanlı terör saldırılarının ardından bu akşam da güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında yeni bir çatışma çıktı.

Dağıstan’ın Üniversite Meydanı’nda akşam saatlerinde güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çatışma yaşandı. Bölge yönetimi, çatışmanın ardından bölge sakinlerini dışarıya çıkmamaları konusunda uyararak, “Şehirde bir kez daha huzursuzluk baş gösterdi. Sizden dışarıya çıkmamanızı rica ediyoruz. Lütfen dikkatli olun,” dedi.

21 kişi hayatını kaybetmişti

23 Haziran’da Dağıstan’da bir sinagog, iki kilise ve bir polis kontrol noktasına düzenlenen eş zamanlı terör saldırılarında 16’sı polis ve 5’i sivil olmak üzere toplam 21 kişi hayatını kaybetmişti. Bu saldırılara ilişkin soruşturma devam ederken, yeni çatışma bölgedeki gerilimi artırdı.

Güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı önlemler aldı

Çatışma çıkan bölgenin abluka altına alındığı ve ölü veya yaralı bilgisi henüz paylaşılmadığı bildirildi. Yerel kaynaklar, güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı önlemler aldığını belirtti.

Kaynak: İHA