Çayağzı sahilinde yaşanan olay sonrası, arama kurtarma ekipleri yoğun çaba harcıyor. Dronlarla havadan yapılan arama çalışmalarının yanı sıra, denizde de su altı ekipleri görev alıyor. Sahil Güvenlik ekipleri, İbrahim Kolcu'nun bulunması için arama çalışmalarını sürdürürken, ailesi endişeli bekleyişini sürdürüyor.

A W229208 04

Sahil Güvenlik Ekipleri Karadan ve Denizden Arama Çalışmalarını Koordine Ediyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Çorum'dan Akçakoca'ya tatil için gelen 16 yaşındaki İbrahim Kolcu'nun kaybolması üzerine koordineli bir şekilde arama kurtarma çalışmalarını yürütüyor. Hem havadan dronlarla yapılan gözetim hem de denizden yapılan su altı taramalarıyla geniş bir alanda arama yapılıyor. Ekipler, genç çocuğun bulunması için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

Manavgat'ta Irmağa Giren Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti Manavgat'ta Irmağa Giren Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti

A W229208 05-1

Olay Tanıklarından Burak Buldu: "Uyarılarımıza Rağmen Olay Anında Yardım Çığlıkları Duymaya Başladık"

Olayın yaşandığı sahil bölgesinde bulunan vatandaşlardan Burak Buldu, sabah saatlerinde dalgalı denizde yüzen aileyi uyarabilmek için yaklaştıklarını ancak bir anda yardım çığlıkları duyduklarını belirtti. Burak Buldu, "Denize girmemeleri için uyarı yapmak istedik ama ne yazık ki bir ailenin yardım çağrılarını duyduk. Arkadaşım ile birlikte hemen müdahale ettik, 5 kişilik aileden 4 kişiyi kurtardık ancak İbrahim'i göremedik. Durumu fark ettiğimizde çok geç kalmıştık. Şu anda hep birlikte çocuğu bulmaya odaklandık, umutlu bekleyişimiz sürüyor" dedi.

Kaynak: İHA