Kemer'de Öğretmenlere Anlamlı Hediye Kemer'de Öğretmenlere Anlamlı Hediye

Meyve Pano Oluşturma
Yediğiniz meyvenin tohumunun oluşumunu çocuğunuzla keşfedin. Araştırmalar yaparak tohum fotoğrafları bulup meyve panosu oluşturun.

Kitap Okuma Alışkanlığı
Çocuğunuza küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırın. Kelime dağarcığını geliştirmek için çocuğunuzla birlikte kitaplar keşfedin.

Eğitici Şarkılar Dinletme
Çocuğunuzun eğlenceli bir şekilde öğrenmesini sağlamak için eğitici şarkılar dinletin. Okul dönemine hazırlık yapmak amacıyla çeşitli eğitici materyaller kullanın.

Yönerge Oyunları
Mekan-nesne ilişkisini geliştirmek için çocuğunuzla yönerge oyunları oynayın. "Bana masadaki kalemi getirir misin?" gibi cümlelerle etkileşimi artırın.

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Oyunlar
Fiziksel Oyunlar

Çocukların enerjisini harcamalarına yardımcı olacak fiziksel oyunlar düzenleyin. Renkli bir kurdele ile yapılan koşu oyunları çocuğunuzun keyif almasını sağlar.

Giysi Değiştirme
Kız çocukları için giyinip kuşanma oyunları düzenleyin. Kendi gardırobunuzdan seçeceğiniz kıyafetlerle eğlenceli kombinler oluşturun.

Kirletme Oyunları
Çocuğunuzun yaratıcılığını desteklemek için su, boya, kum gibi malzemelerle oyunlar düzenleyin. Kendini ifade etmesine izin vererek özgür bir ortam sağlayın.

Evcilik Oyunları
Ev işi gibi görünen aktiviteleri oyunlaştırarak çocuğunuzun sorumluluk duygusunu geliştirin. Hem öz güvenlerini artıracak hem de günlük hayatta sorumluluk almalarını sağlayacaktır.

Ailece İzlenebilecek Çocuk Filmleri

Up (Yukarı Bak)
78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın maceralarını konu alan keyifli bir animasyon filmi.

Ice Berg (Buz Devri Serisi)
Buzul çağındaki hayvanların maceralarını anlatan eğlenceli bir serinin parçası.

Monster (Sevimli Canavarlar)
Canavarların dünyasına giren küçük bir kızın hikayesini konu alan animasyon filmi.

Aslan Kral
Afrika'da geçen hayvanların yaşamını anlatan kült bir animasyon filmi.

Kaynak: Haber Merkezi