Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ölçme ve değerlendirmeye yapılan vurgudan sonra ASAL Araştırma Şirketi’nin açıklanan anketi gözleri 4 Büyükşehir’e çevirdi. Adana, Antalya, Hatay ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlarını zor günler bekliyor.

Özgür Özel 3 Büyükşehir Belediyesi'nin adayını açıkladı Özgür Özel 3 Büyükşehir Belediyesi'nin adayını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yönettiği 3 büyükşehir belediyesi Adana, Antalya ve Hatay’da Asal Araştırma Şirketi tarafından belediye başkanlarından memnuniyet anketi yapıldı. 

Özgür Özel ne kadar güvenilir? Özgür Özel ne kadar güvenilir?

YÜZDE 40 BAŞARISIZ BULDU 

Buna göre 1675 Kişi ile bilgisayar destekli telefon anketi ile yapılan ölçümlere göre Antalya’da seçmen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i yüzde 40.9 ile başarısız buldu. Yüzde 34.2 seçmen Böcek’i başarılı bulurken, yüzde 12.6 kararsız kaldı. Yüzde 12.3 ise ankete yanıt vermedi. 

antalya

KARALAR DA SINIFTA KALDI 

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 45,6’sı başarısız yanıtı verirken, yüzde 38 başarılı bulduğu yanıtını verdi. Yüzde 13,2 kararsız kalırken yüzde 8.2 ise yanıt vermedi.

adana

SAVAŞ ANKETİ GEÇEMEDİ 

“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?” sorusuna ise seçmenin verdiği yanıtlar şöyle: Yüzde 31 başarılı, yüzde 43,2 başarısız, yüzde 13,9 ne başarılı ne başarısız, yüzde 11,6 cevap yok.

hatay

Antalya Eğitim İş Sendikası’nda Şube Krizi Antalya Eğitim İş Sendikası’nda Şube Krizi

GÜRÜN DE KIRIK NOT ALDI 

Asal Araştırma Şirketi’nin 1250 kişi ile yaptığı son anketi de Muğla’daki seçmenin memnuniyetini ölçtü. “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?” sorusuna seçmenin yüzde 22’si başarılı, yüzde 31.9’u başarısız yanıtını verdi. Çok başarılı diyen yüzde 9’luk kesime karşın yüzde 11.3 de çok başarısız yanıtını verdi. Kararsız seçmen yüzde 15.4 olurken, yüzde 10.2 de yanıtsız bıraktı.

muğla

Kaynak: Songül BAŞKAYA