CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına ilişkin, "Ben Genel Başkan ile kavga etmeyeceğim. Bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi derdimiz yok" dedi. Özel, Atatürkçü Düşünce Derneği Cem Eren Kültür Merkezi'nin açılışı ve Prof. Dr. Muammer Aksoy'u Anma Töreni’ne katıldığı bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP lideri, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Eskişehir konuşmasına yönelik soruya, 'Ben gerçekten çok şaşırdım bu konuşmaya. İki ihtimal var. Bir tanesi, Genel Başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış. İkincisi de Genel Başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben Genel Başkan ile kavga etmeyeceğim. Bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi derdimiz yok. Akşener’e yanlış aksettirildiğini düşündüğüm Eskişehir konuşmamda bahsettiğim mevzu şu, Bahsettiğim aday şu an AK Parti’nin adayı. Benim dediğim geçmişte birlikte olduklarımızı bugün saray karşımıza çıkarıyor derken, İYİ Parti’den milletvekili seçilen, Millet İttifakı oylarıyla milletvekili seçilen kişi, siyasi yankesicilikle, siyasi dolandırıcılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet etmek üzere Eskişehirlilerden oy istedi ve gitti Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı. Ben ‘Geçmişte birlikte olduklarımızı birtakım imkanlar oluşturarak karşımıza çıkarıyor’ derken Eskişehir’deki AK Parti adayını kastettim. Benim ne Kemal beye sorma ihtiyacım var, ne bir başkasına. Ben Meral hanımın kişisel olarak da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine ben kefilim.' dedi.

Kepez’de 1 geldi 2 gitti Kepez’de 1 geldi 2 gitti

'Siyasi deve kuşu'

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın TBMM Genel Kurulu’nda Yargıtay’ın kararı okunarak milletvekilliğinin düşürülmesini de değerlendiren Özel, 'Numan Kurtulmuş, teşbihte hata olmaz. Anayasa’ya karşı suç işlenirken yaptığı hareket siyasi deve kuşu. Sen kafanı kuma gömdün diye gövdenin de içinde bulunduğu ortamda olanlar olmuyor değil. Sen yurtdışına çıkacaksın, yetkiyi Bekir Bozdağ’a bırakacaksın. Bekir Bozdağ okutacak ve sen bu anayasa ihmalinden sorumlu olmayacaksın. Böyle bir şey yok. Bu deve kuşu misali kafasını gömmektir. Sorumluluktan kaçmaz, hatta çıkıp da kendisi okusaydı buna göre çok daha dürüst bir tutum olurdu. Bunu görmek lazım' şeklinde değerlendirmede bulundu.

Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

Siyasilerden Can Atalay Tepkisi Siyasilerden Can Atalay Tepkisi

Can Atalay kararını okuyan Bekir Bozdağ'a Anayasa fırlatıldı! Can Atalay kararını okuyan Bekir Bozdağ'a Anayasa fırlatıldı!

Kaynak: İHA