Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü yakınlarında başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek Assos Antik Kenti'ne ulaştı. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı helikopter ve uçaklar yangına havadan müdahale ederken, karadan da çok sayıda arazöz ve orman personeli alevlerle mücadele ediyor.

Çanakkale Ayvacık'ta çıkan yangın Assos Antik Kenti'ne sıçradı

Zonguldak'ta Feci Kaza: 10 Yaşındaki Ömer N. Hayatını Kaybetti Zonguldak'ta Feci Kaza: 10 Yaşındaki Ömer N. Hayatını Kaybetti

Arazöz Alevlerin Arasında Kaldı

Yangına müdahale eden ekiplerden bir arazöz, alevlerin arasında kalarak büyük tehlike atlattı. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı arazöz, alevler arasında kalırken, personel son anda aracı terk ederek canını kurtardı. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı timler, yangının ilk çıktığı yerde incelemelerde bulunarak olayın nedenini araştırıyor.

Çanakkale Ayvacık'ta çıkan yangın Assos Antik Kenti'ne sıçradı

Havadan ve Karadan Müdahale Sürüyor

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Yangının büyümesini önlemek ve tarihi alanları korumak amacıyla hem havadan hem de karadan yoğun bir şekilde müdahale ediliyor.

Kaynak: İHA