Dün akşam saatlerinde Büyükçekmece sahilinde meydana gelen olayda, 16 yaşındaki İsa Çelik denize girdi. Bir süre sonra kıyıdan uzaklaşan genç, akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçirdi.

Olay anında sahilde bulunan cankurtaran ve çevredeki vatandaşlar, İsa Çelik'i baygın halde kıyıya çıkarmayı başardı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine hızla sağlık ekipleri sevk edildi.

İsrail Güçleri BM Okuluna Saldırdı! 14 Sivil Hayatını Kaybetti İsrail Güçleri BM Okuluna Saldırdı! 14 Sivil Hayatını Kaybetti

Hastaneye Kaldırıldı Ancak Kurtarılamadı

Yerde baygın halde bulunan İsa Çelik'e, olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Ardından hızla hastaneye kaldırılan genç, hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Büyükçekmece Sahilinde Güvenlik Önlemleri

Bu üzücü olay, Büyükçekmece sahilinde güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Yetkililer, özellikle akıntının yoğun olduğu bölgelerde daha sıkı önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Tanıklar Olayı Anlattı

Olay anında sahilde bulunan görgü tanıkları, İsa Çelik'in denize girdikten kısa bir süre sonra akıntıya kapıldığını ve cankurtaran ile vatandaşların hızlı müdahalesine rağmen kurtarılamadığını belirtti.

Kaynak: İHA