Olay, 28 Haziran gecesi saat 00.30 sıralarında Burdur'un Yeşilova ilçesinde gerçekleşti. M.Y. (24), evde oturduğu sırada, babası R.Y. (49) ve kardeşi H.A.Y.'nin (18) sokakta Volkan Korkmaz (30) ve babası M.K. (55) ile kavga ettiğini fark etti. Bunun üzerine evden aldığı bıçakla kavgaya dahil oldu.

Volkan Korkmaz 4 Yerinden Bıçaklandı

Kavga sırasında Volkan Korkmaz 4 farklı yerinden bıçaklanırken, kavgayı ayırmaya çalışan arkadaşı B.T. (26) de bacağından yaralandı. Çevredekilerin 122 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar Hastaneye Kaldırıldı

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahaleleri yaptıktan sonra yaralıları ambulansla önce Yeşilova Devlet Hastanesi'ne, ardından Burdur Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Volkan Korkmaz, aldığı bıçak darbeleri nedeniyle çok fazla kan kaybetti ve durumu ağırlaştı. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Korkmaz, durumu kötüleşince Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledildi.

Volkan Korkmaz Hayatını Kaybetti

SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altında olan Volkan Korkmaz, olaydan 3 gün sonra doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Antalya'da İntihar Girişimi: Evini Ateşe Verdi Antalya'da İntihar Girişimi: Evini Ateşe Verdi

M.Y. Gözaltına Alındı ve Tutuklandı

Volkan Korkmaz ve B.T.'yi bıçaklayan M.Y., polis ekipleri tarafından evinde gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan M.Y., kasten öldürmeye teşebbüs ve kasten yaralama suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA