Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye'yi yasa boğan şehit haberlerinin ardından kentte 7 günlük yas ilan ettiklerini duyurdu.

Başkan Özcan, alınan yas kararı kapsamında Bolu Belediyesi yetki sınırları içinde 7 gün boyunca canlı müzik dahil tüm eğlence aktivitelerinin yasaklandığını belirtti. Ayrıca, belediyenin yılbaşı gecesi planladığı Emircan İğrek konseri de iptal edildi.

'Şehit Ailelerinin Acısını Paylaşmak Adına Alınan Bir Karar'

Başkan Özcan, şehit haberlerinin yarattığı üzüntüyü ve acıyı paylaşmak adına alınan bu kararı duyururken, 'Şehit ailelerimizin acısını paylaşmak adına Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu Belediyesi sınırları içerisinde 7 günlük yas ilan ediyorum' dedi. Yılbaşı akşamı planlanan Emircan İğrek konserinin de yasak kapsamına alındığını ifade etti.

Şehitlere son görev! Kahramanlar memleketlerinde toprağa verildi Foto Galeri: Şehitlere son görev! Kahramanlar memleketlerinde toprağa verildi

Yas Kararına Uymayanlara Yaptırım Uygulanacak

Başkan Özcan, alınan yas kararına uymayanlarla ilgili olarak da yaptırım uygulanacağını belirtti. 'Yas kararına uymayanlar hakkında gerekli hukuki ve cezai yaptırımlar tereddütsüz şekilde idaremizce uygulanacaktır' diyerek, şehitlerin anısına saygı gösterilmesi çağrısında bulundu. Allah'tan şehitlere rahmet dileyen Başkan Özcan, millete benzer acıların bir daha yaşatılmamasını temenni etti.

MSB'den kara haber: 6 askerimiz daha şehit oldu! MSB'den kara haber: 6 askerimiz daha şehit oldu!

Kaynak: İHA