Bodrum ilçesinde Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bir yelkenli teknede düzensiz göçmenlerin olduğu belirlendi. İtalya'ya gitmekte olan tekne, Sahil Güvenlik Botları tarafından durduruldu. Yapılan kontrollerde, teknedeki 37 düzensiz göçmen ile birlikte 15 çocuk yakalandı. Olayda teknede bulunan 2 göçmen kaçakçısı da gözaltına alındı. Göçmenler, Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere işlemleri için karaya çıkarıldı.

Bodrum’da Sahil Güvenlik Ekipleri Harekete Geçti

Bodrum ilçesinde, Sahil Güvenlik Mobil Radarı (MORAD-16) tarafından yapılan tespit sonucunda bir yelkenli teknede düzensiz göçmenlerin bulunduğu belirlendi. Sahil Güvenlik ekipleri, derhal bölgeye yönlendirildi ve tekneyi durdurarak incelemelerde bulundu.

Nevşehir'de Hırsını Önce Aracın Tamponundan Sonra Gazetecilerden Çıkarttı Nevşehir'de Hırsını Önce Aracın Tamponundan Sonra Gazetecilerden Çıkarttı

Yakalanan Göçmenlerin Durumu

Yakalanan 52 düzensiz göçmen arasında özellikle çocuklar dikkat çekti. Teknede bulunan 15 çocuk, Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere işlemleri için karaya çıkarıldı. Göçmenlerin sağlık durumları hakkında herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi.

Kaynak: İHA