ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz perşembe günü Donald Trump ile yaptığı canlı yayın tartışmasında beklenenden kötü bir performans sergiledi. Bu performansın ardından birçok yorumcu ve medya eliti, Biden’a başkanlık yarışından çekilmesi çağrısında bulundu. Demokrat Parti içinde de yeni aday ihtiyacını dillendiren isimler ortaya çıktı.

Camp David’de Aile Toplantısı

Biden, siyasi geleceğini değerlendirmek üzere pazar günü ailesiyle birlikte Maryland eyaletindeki Camp David’e kapandı. Bu seyahat daha önceden planlanmış olsa da, canlı yayın tartışmasının ardından ziyaretin havası değişti. Biden’a Camp David’de eşi Jill Biden, çocukları ve torunları eşlik etti.

Ailesinden Destek

New York Times’ın haberine göre, Biden’ın ailesi, kendisine ABD halkına dört yıl daha ülkeyi yönetebileceğini göstermesi gerektiğini ifade etti. Ailesi, Biden’ın canlı yayında kötü bir performans sergilediğini kabul etse de, eski başkan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ı yenmek için en iyi seçenek olduğuna inanıyorlar.

Netanyahu ABD'ye Gitti: Biden'ın Çekilmesi Gölgesinde Kongre'ye Hitap Edecek Netanyahu ABD'ye Gitti: Biden'ın Çekilmesi Gölgesinde Kongre'ye Hitap Edecek

Hüküm giyen ilk görevdeki ABD Başkanı çocuğu olmuştu

Associated Press’in haberine göre, Biden’a yarışta kalması için en yoğun şekilde çağrı yapanlar eşi Jill Biden ve oğlu Hunter Biden oldu. Hunter Biden, geçtiğimiz hafta yasa dışı uyuşturucu kullanımı hakkında yalan söylediği için hüküm giyen ilk görevdeki ABD Başkanı çocuğu olmuştu.

Muhabir: Kardelen ÖZDEMİR