Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi'nde dün saat 18.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, Beylikdüzü Trafik Denetleme Büro Amirliği'ne ait polis otosu ile korsan taksi çarpıştı. Kaza anı, kask kameralarına yansıdı.

Kazaya göre, polis otosuyla seyir halinde olan polis memuru O.B.B., kavşağa yaklaştıkları sırada kırmızı ışıkta geçen Kazım D. (55) yönetimindeki korsan taksiyle çarpıştı. Kazada polis memurları O.B.B., S.A. ve kadın memur M.S.Y. ile takside bulunan Hilal G. (33), S.G.K. (6) ve A.K.K. (8) yaralandı.

İstanbul'da Çatı Katında Çıkan Yangın Panik Yarattı İstanbul'da Çatı Katında Çıkan Yangın Panik Yarattı

Sağlık Ekipleri Hızla Müdahale Etti

Kaza sonrası olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne ve özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının stabil olduğu belirtildi; ancak S.A.'nın kolunun parçalı şekilde kırıldığı ve M.Y.'nin yüzünde çizikler olduğu bildirildi.

Cezai işlemler uygulandı

Kaza sonrası polis ekipleri, Kazım D. ile korsan taksi olarak anlaştığı belirtilen Hilal G.'nin ifadesine başvurdu. Sürücüye ve yolcuya yönelik cezai işlemler uygulandı.

55 KM 240 plakalı araç, "korsan taşımacılık" nedeniyle 60 gün süreyle trafikten men edildi. Kazım D.'ye "korsan taşımacılık" suçundan 64,466 lira, Hilal G.'ye ise aynı suçtan 2,143 lira idari para cezası kesildi. Kazım D. ayrıca "birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" suçundan adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA